Wydanie nr 163/2026, Piątek 12.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kompas Jutra w Nowym Dworze Gdańskim – spotkanie inaugurujące reformę z udziałem Barbary Nowackiej.

Kompas Jutra w Nowym Dworze Gdańskim – spotkanie inaugurujące reformę… fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W poniedziałek, 23 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie inaugurujące wdrażanie reformy edukacji 2026 ?Kompas Jutra?. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. ministra edukacji Barbara Nowacka oraz pomorski kurator oświaty Grzegorz Kryger.

Ministra Barbara Nowacka przedstawiła główne założenia reformy „Kompas Jutra”, podkreślając jej znaczenie dla rozwoju nowoczesnej szkoły odpowiadającej na wyzwania przyszłości. Spotkanie było także przestrzenią do merytorycznej dyskusji o zmianach potrzebnych w edukacji – tak, aby szkoły mogły się rozwijać, bez wprowadzania chaosu.

W wydarzeniu udział wzięli także starosta nowodworski Barbara Ogrodowska oraz wicestarosta Lubomir Głowacki.

Inauguracja procesu wdrażania reformy „Kompas Jutra” w Nowym Dworze Gdańskim to ważny krok w kierunku podnoszenia jakości edukacji w regionie oraz przygotowania uczniów do wyzwań współczesnego świata. Spotkanie pokazało, że zmiany w edukacji mogą być wprowadzane w duchu współpracy samorządów, ekspertów i władz oświatowych.

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.