Wydanie nr 9/2026, Piątek 9.01.2026
imieniny: pokaż (7 imion)Adrian, Antoni, Julian, Marcelin, Marcjanna, Przemir, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nocny pożar szpitala w Elblągu. Błyskawiczna akcja strażaków zapobiegła tragedii

W nocy z wtorku na środę w miejskim szpitalu w Elblągu doszło do groźnego pożaru. Ogień pojawił się około godziny 1 w remontowanym budynku administracyjnym przy ul. Komeńskiego. Dzięki natychmiastowej reakcji służb sytuację udało się szybko opanować, jednak działalność placówki została częściowo ograniczona.

Jak poinformował prezydent Elbląga Michał Missan, ogień objął dach obiektu, w którym prowadzono prace remontowe. Na miejscu błyskawicznie pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, które rozpoczęły działania gaśnicze i zabezpieczenie terenu.

Szybka akcja przyniosła efekty — strażacy zdołali zatrzymać rozprzestrzenianie się płomieni, chroniąc pozostałe części kompleksu szpitalnego. Po godzinie 5 rano ogień został całkowicie ugaszony. Prezydent miasta zapewnił, że pacjentom nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Mimo opanowania sytuacji, szpital poinformował o czasowym wstrzymaniu planowych przyjęć. Pozostałe budynki i oddziały pracują jednak bez zmian. Przyczyny pożaru będą ustalane przez odpowiednie służby, a szczegółowa ocena szkód ma zostać przeprowadzona po zakończeniu działań zabezpieczających.

Na ten moment wiadomo, że dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji, a kluczowe oddziały szpitala mogą kontynuować pracę.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Buska
Buska 27.11.2025, 06:12
Oto sposób żeby nie przyjmować nowych pacjentów.
WALdemar
WALdemar 26.11.2025, 08:20
fachowcy spalili dach w zamku malborskim w latach 60 tych a teraz nastepcy fachowcow daklej zapijaczeni nie wiedza co robia !!!
M.K
M.K 26.11.2025, 10:17 (odpowiedź do WALdemar)
Waldek odpocznij weź leki i nie pisz bzdur.
makaron z makrela
makaron z makrela 26.11.2025, 11:12 (odpowiedź do M.K)
fqachowiec ??? ha ha ha
M.K
M.K 26.11.2025, 20:35 (odpowiedź do makaron z makrela)
Taki jak ty i Waldek. Ze słownikiem na bakier. Nawet się wysłowić nie potrafi jeden z drugim.
zorrrrrro
zorrrrrro 28.11.2025, 08:40 (odpowiedź do M.K)
widze geniusz z PGR -u