Wydanie nr 198/2024, Wtorek 16.07.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za nami Dzień Rybaka w Kątach Rybackich.

Za nami Dzień Rybaka w Kątach Rybackich. fot. Gmina Sztutowo
W ubiegłym tygodniu w Kątach Rybackich odbyło się coroczne święto „Dzień Rybaka”. Oprócz tradycyjnego święcenia łodzi, na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji i koncerty.

W sobotę, 29 czerwca odbył się „Dzień Rybaka” w Kątach Rybackich. Wydarzenie w porcie nad Zalewem Wiślanym uroczyście otworzyli: wójt gminy Sztutowo Robert Zieliński, sołtys Kątów Rybackich Jacek Zieliński oraz Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Anna Siudowska.

Na scenie wystąpili m.in. młodzi lokalni artyści, animatorzy, zespoły: The Moon z wokalistką Karoliną Dziuba - mieszkanką Kątów Rybackich oraz coverowy zespół Korzuh z Olsztyna.

Na uczestników czekało mnóstwo smacznych regionalnych przysmaków, w których oczywiście przodowały dania rybne, przygotowane przez sołectwo Kąty Rybackie i gospodynie z Kątów Rybackich. Bogate menu oferowały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chochla i Warząchew” w Sztutowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Łaszkowianki” z Łaszki.

Na stoiskach można było podziwiać również lokalne rękodzieło, a także dowiedzieć się o urokliwej przyrodzie na stoisku Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Sztutowo przygotowały na tę okazję biblioteczną kawiarenkę „U Rybaka i Złotej Rybki”. Był również tradycyjny tort.

Tego dnia nie mogło zabraknąć święcenie łodzi przez księdza proboszcza Marka Cieślaka oraz zaproszonych gości: księdza prałata Stanisława Błaszkowskiego z Parafii Katedralnej pw. św. Mikołaja w Elblągu i księdza Jana Derewę z diecezji bielsko-żywieckiej. W pierwszej kolejności poświęcono łodzie w porcie morskim, a następnie w porcie nad Zalewem Wiślanym. Pięknie przystrojone łodzie wraz z dwunastoma apostołami udały się w tradycyjnej procesji przy wtórze rac puszczanych przez rybaków, z dużego do małego portu. Przy akompaniamencie Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej uczestnicy przemaszerowali ulicami Kątów Rybackich do kościoła na uroczystą mszę świętą, połączoną z oprawą muzyczną orkiestry oraz rybnym poczęstunkiem.

Zwieńczeniem wydarzenia była dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Punio.


 

Informacja i zdjęcia: Gmina Sztutowo

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.