Wydanie nr 145/2024, Piątek 24.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

UKRADŁ ŁÓDŹ RYBACKĄ I CHCIAŁ NIĄ DOPŁYNĄĆ DO… DOMU

  • Wydanie nr 145/2024
  • 16 kwietnia 2024, 10:43
  • Komenda Miejska Policji w Elblągu
  • Na sygnale
Był kiedyś taki żart, że wszystkie głupie historie mają swój początek od słów „potrzymaj mi piwo”. W tej historii alkohol również odegrał ważną a może i nawet kluczową rolę…
Pewien 23-latek postanowił dostać się do domu oddalonego o kilka kilometrów, ale położonego nieopodal linii brzegowej Zalewu Wiślanego. Pobudzony wypitym wcześniej alkoholem, wpadł na karkołomny pomysł…
Mężczyzna zabrał z przystani łódź rybacką, znajdującą się w okolicy Jagodna i tą że łodzią wyruszył w kierunku… domu. Bez kompasu, mapy, ale też bez wioseł i silnika. Wyprowadził łódź na głębszą wodę i zaczął dryfować. Po pewnym czasie podróż zdawała się zbyt wolną i nie do końca był przekonany, że uda mu się dotrzeć tą drogą do domu. Opuścił więc pokład łodzi i wpław ruszył do brzegu. Gdy przemoczony dotarł, do lądu, tam dostał się do wnętrza jednej z ustawionych przyczep kempingowych, gdzie chciał przeczekać zmianę pogody. Łódź w tym czasie podryfowała dalej… Na 23-letniego mężczyznę natknął się właściciel łodzi, który zauważył wcześniej jej brak. Wysłuchawszy historii 23-latka o „morskiej podróży” i porzuconym „okręcie” zadzwonił pod numer alarmowy 112 i poczekał na przyjazd policyjnego patrolu.
 
Weekendowy żeglarz trafił do policyjnego aresztu. Porzucona łódź o niebagatelnej wartości 100.000 złotych została odnaleziona przez policjantów wydziału „mienia” około 4 kilometrów od miejsca kradzieży. Łódź wróciła już do swojego prawowitego właściciela. 23-latkowi, który był już wcześniej notowany i karany może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taką bowiem karę za kradzież przewiduje Kodeks Karny.
Cała historia, choć jest opisana dość zabawnie, bo i okoliczności takiego czynu były dość absurdalne… To nie należy jednak zapominać, że mogła zakończyć się tragicznie. Stan nietrzeźwości i zimna zalewowa woda mogły szybko doprowadzić do wychłodzenia organizmu, sam mężczyzna płynąc wpław mógł się zwyczajnie utopić. Na szczęście zakończyło się jedynie na zarzutach kradzieży, za którą teraz odpowie przed sądem.
Komenda Miejska Policji w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.