Wydanie nr 145/2024, Piątek 24.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Mł. kpt. Mariusz Reimus powołany na Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

  • Wydanie nr 145/2024
  • 10 kwietnia 2024, 10:24
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Mł. kpt. Mariusz Reimus powołany na Komendanta… fot. KW PSP w Gdańsku
W piątek, 5 kwietnia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Niewęgłowski wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim mł. kpt. Mariuszowi Reimus.

Mariusz Reimus urodził się 28 lutego 1982 r. w Starogardzie Gdańskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 1 grudnia 2003 r. jako stażysta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.  W szeregu lat służby zajmował kolejne stanowiska w systemie zmianowym. Podnosił swoje klasyfikacje zawodowe. W 2009 r. ukończył Powiślańską Szkołę Wyższą na kierunku Ratownictwo Medyczne. Następnie w 2017 r. ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dodatkowo ukończył studia drugiego stopnia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra. W 2021 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej z tytułem inżyniera pożarnictwa oraz studia podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Z dniem 1 czerwca 2022 r. został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim, gdzie został mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Z dniem 3 lipca 2023 r. Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powierzył mu pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

1 września 2023 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Od 12 stycznia do 4 kwietnia 2024 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Informacja: mł. kpt. Anna Piechowska

Zdjęcia: Sławomir Nagalski - KW PSP w Gdańsku

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.