Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Podsumowanie inwestycji Pomorskie Szlaki Kajakowe.

Powiat nowodworski. Podsumowanie inwestycji Pomorskie Szlaki Kajakowe. fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja podsumowująca realizację inwestycji w ramach przedsięwzięć strategicznych Pomorskie Szlaki Kajakowe oraz Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej. W wydarzeniu uczestniczył starosta nowodworski Jacek Gross.

Konferencję, która odbyła się w czwartek, 28 marca zorganizował Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Podczas panelu dyskusyjnego starosta nowodworski Jacek Gross omówił inwestycje, które Powiat Nowodworski zrealizował w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną”, tj.: przebudowę mostów w Tujsku, Żelichowie i mostu obrotowego w Rybinie oraz budowę przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z zakupem wyposażenia.

W trakcie dyskusji Starosta przedstawił również problemy, na jakie napotkał Powiat w trakcie realizacji tych inwestycji, zwłaszcza w zakresie uzgodnień z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

- Starosta zwrócił uwagę na fakt, iż bez otrzymania wsparcia ze środków unijnych realizacja inwestycji o wartości blisko 11,5 mln złotych byłaby niemożliwa biorąc pod uwagę możliwości finansowe Powiatu Nowodworskiego” – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim. -Podkreślił także, że liczymy na dalsze wsparcie w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, w której planujemy realizację kolejnych ważnych inwestycji, również w zakresie turystyki żeglarskiej”.

 

 

Informacja i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.