Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla w Myszewku.

  • Wydanie nr 108/2024
  • 26 marca 2024, 13:59
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla w Myszewku. fot. Zdjęcie poglądowe z archiwum KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. W miejscowości Myszewko doszło do podtrucia tlenkiem węgla dwóch starszych osób, które zabrane zostały do szpitala.

W poniedziałek, 25 marca o godz. 16:26 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku oraz nieprzytomnej kobiecie w miejscowości Myszewko. Na miejsce zadysponowano zastęp KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim, zastęp OSP Marynowy oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

- „Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwie osoby, które zostały prawdopodobnie podtrute tlenkiem węgla” - wyjaśnia mł. kpt. Anna Piechowska, oficer prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

71-letnia kobieta była nieprzytomna i znajdowała się pod opieką przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. 73-letni mężczyzna był przytomny, z objawami podtrucia tlenkiem węgla znajdował się na zewnątrz budynku.

- „Strażacy w zabezpieczeniu po wejściu do pomieszczenia piwnicznego w budynku mieszkalnym potwierdzili, że palenisko w piecu zostało wygaszone przed przybyciem JOP. Pomiar stężenia tlenku węgla detektorem wielogazowym wskazał 290 ppm” - dodaje mł. kpt. Anna Piechowska.

Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce drugiego ZRM. Przy użyciu wentylatora oddymiającego przewietrzono pomieszczenia w budynku, a kamerą termowizyjną sprawdzono przewód kominowy, w celu wyeliminowania zarzewi ognia.

- „W wyniku zdarzenia dwie osoby podtrute tlenkiem węgla zostały przewiezione do szpitali” - podsumowuje mł. kpt. Anna Piechowska.

 

 

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.