Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Mateusz Jankowski najlepszy w III Żuławskim Biegu i Marszu NW z okazji Dnia Kobiet. Wideo i zdjęcia

Nowy Staw. Mateusz Jankowski najlepszy w III Żuławskim Biegu i Marszu… fot. TvRegionalna24.pl
Choć niedzielna pogoda była kapryśna - raz świeciło słońce, a raz padał śnieg - nie odstraszyła uczestników trzeciej edycji Żuławskiego Biegu i Marszu Nordic Walking z okazji Dnia Kobiet w Nowym Stawie. Sportowa aktywność połączona była z akcją dobroczynną na rzecz oddziału dziecięcego Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

W niedzielę, 17 marca na starcie III Żuławskiego Biegu i Marszu NW z okazji Dnia Kobiet pojawiło się ponad 250 biegaczy i maszerów. Jako pierwsi pobiegli najmłodsi uczestnicy, którzy do pokonania mieli dystans mierzący około 100 metrów. Każdy z nich, po przybyciu na metę otrzymał okolicznościowy medal.

Punktualnie o godzinie 14:00 pobiegli starsi zawodnicy, a minutę po nich wyruszyli maszerzy. Na nich czekała trasa 5 km.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Jankowski, który dystans przebiegł w czasie 17,17 minut. Drugi dobiegł Andrzej Potoczek, a trzeci – Adam Serocki. Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Natalia Ruchlewicz z czasem 20,27 minut. Druga była Iga Czapiewska, a trzecia – Magdalena Wojtacka. Z marszerów najlepszy okazał się Rafał Toporek, któremu przejście trasy 5 km zajęło 31,41 minut. Drugi na mecie był Bogumił Gortat, a trzeci – Robert Kordecki. Wśród kobiet najszybciej do mety doszła Izabela Jasiulewicz (36,34 minut). Druga była Joanna Świerczyńska, a trzecia – Aleksandra Dąbkowska.

Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowe medale, a panie dodatkowo obdarowane zostały bratkami w doniczce, które wręczali: burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach, wicewojewoda pomorska Anna Olkowska Jacyno oraz Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

Po zakończeniu sportowych zmagań, w Galerii Żuławskiej wręczone zostały statuetki dla najlepszych zawodników w danych kategoriach.

Tegoroczna edycja połączona była z akcją dobroczynną na rzecz oddziału dziecięcego Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

 

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego wydarzenia.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.