Wydanie nr 177/2024, Wtorek 25.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Prosper, Fiebrosław, Wilhelm, Antyd, Eulogiusz, Tolisława, Febronia, Febron, Dorota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ogólnoeuropejski Protest Rolników - tak było na DK22 w miejscowości Kończewice. Wideo i zdjęcia

Ogólnoeuropejski Protest Rolników - tak było na DK22 w miejscowości… fot. TvRegionalna24.pl
W środę w co najmniej 250 miejscach w całym kraju pojawiły się blokady – kolumny ciągników i innych maszyn rolniczych. W ten sposób polscy rolnicy przyłączyli się do ogólnoeuropejskiego sprzeciwu wobec wprowadzeniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.

W środę, 24 stycznia w całej Polsce na ulice wyjechali rolnicy, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec napływu towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu. Ogólnoeuropejski Protest Rolników w przeważającej większości miał charakter przejazdowy – kolumny pojazdów rolniczych przemieszczały się z przerwami z jednego punktu do drugiego. W niektórych miejscach można było zauważyć stojące na bocznych drogach oflagowane ciągniki.

W naszym województwie utrudnienia na drogach trwały w godzinach 12:00-14:00. Blokowane były głównie drogi krajowe – w powiecie słupskim DK6 (40 pojazdów rolniczych), w Człuchowie DK22 i DK25 (60 pojazdów rolniczych), w powiecie tczewskim między Czarlinem a Gniewem na DK91 przemieszczała się tam i z powrotem kolumna około 118 pojazdów rolniczych oraz blokowano skrzyżowanie DK91 z DK22 w Czarlinie, w powiecie kwidzyńskim w Prabutach.

Utrudnienia pojawiły się także w powiecie sztumskim - kolumna składająca się z 75 ciągników rolniczych poruszała się tam i z powrotem między miejscowością Czernin a parkingiem przy Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Sztumie.

W powiecie nowodworskim na DK55 przy węźle Żuławy Wschód pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim a Rychnowem Żuławskim przemieszczała się kolumna około 100 ciągników rolniczych.

W powiecie malborskim akcja protestacyjna rolników miała miejsce w miejscowości Kończewice gm. Miłoradz. Kolumna składająca się z około 30 pojazdów rolniczych stała na nieuczęszczanym pasie ruchu.

#dk22 #protestrolników #żywność #rolnik

Z naszą kamerą pojechaliśmy porozmawiać z rolnikami z powiatu malborskiego, którzy zdecydowali się przyłączyć się do protestu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Zdjęcia: TvRegionalna24.pl, KPP Nowy Dwór Gdański, widz TvSztum.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Niech swoje pola blokują nie publiczne drogi.
Niech swoje pola blokują nie publiczne drogi. 24.01.2024, 22:27
Nigdy od końca wojny rolnicy w Polsce nie mieli tak przyzwoitych warunków ekonomicznych, ciągniki za miliony i wieczne narzekania. Za Gierka płakali jak im źle i teraz też płaczą. Tylko blokowanie dróg to robienie bardzo źle innym zwykłym ludziom z mniejszą kasą niż panowie rolnicy i anarchia !III Może tak niech blokują sejm jak im tak źle, albo niech jadą do Brukseli na tych ciągnikach za miliony.