Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na polski rynek mieli wprowadzić prawie 150 kg narkotyków – rodzinny biznes rozbity.

  • Wydanie nr 58/2024
  • 16 stycznia 2024, 11:55
  • WMOSG
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Na polski rynek mieli wprowadzić prawie 150 kg narkotyków – rodzinny… fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli narkotykowe śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Krajową w Szczecinie. Pod koniec ubiegłego roku do Sądu Okręgowego w Toruniu trafił akt oskarżenia. W handel narkotykami zamieszany jest ojciec i dwóch jego synów oraz ich kolega.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą handlującą narkotykami odpowie 57-latek z powiatu toruńskiego.

-Trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu toruńskiego i sochaczewskiego, oskarżonych jest o udział w tej grupie. Natomiast 3 mieszkańców Łodzi będzie tłumaczyć się przed sądem za przewożenie narkotyków, a kolejnych 2 (jeden z Łodzi, drugi z powiatu sochaczewskiego) za pomocnictwo w popełnianiu przestępstw narkotykowych. Łącznie przed sądem za sprowadzanie i handel narkotykami, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu stanie 9 osób” – informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zorganizowany gang narkotykowy działał w latach  2021 i 2022 w Polsce, Hiszpanii, Danii oraz innych krajach UE. Każdy z członków zorganizowanej grupy przestępczej miał swoją rolę.

- „Przywódca ustalał zakup i cenę narkotyków. Kolejni organizowali kierowców i transport środków odurzających. A jeszcze inni zajmowali się odbiorem, ważeniem i przygotowaniem ich do sprzedaży” – wyjaśnia mjr SG Mirosława Aleksandrowicz. -Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie gangu mogli przemycić do Polski, a następnie wprowadzić na rynek 147,47 kg marihuany oraz 1,3 kg kokainy, w wyniku czego mieli osiągnąć korzyść majątkową w kwocie ponad 3 mln zł”.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek należący do lidera grupy na łączną kwotę 850 tys. zł oraz samochód o wartości 60 tys. zł. Zdeponowano środki pieniężne w wysokości 42,5 tys. zł oraz 1 545 euro.

- „Wobec 4 osób sądy zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Przywódcy za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, trudniącą się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi (marihuany) oraz kokainy grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostałym członkom grupy narkotykowej grozi do 8 lat pozbawienia wolności” – podsumowuje Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.


 

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomasz
Tomasz 16.01.2024, 14:08
A co z Androsem ile dostał czy już wychodzi