Wydanie nr 58/2024, Wtorek 27.02.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Pożar w kościele w Lubieszewie - ćwiczenia strażackie.

  • Wydanie nr 58/2024
  • 23 listopada 2023, 13:29
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Pożar w kościele w Lubieszewie - ćwiczenia strażackie. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
To kolejne ćwiczenia zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu nowodworskiego. Scenariusz zakładał zaprószenie ognia w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie.

W poniedziałek, 20 listopada strażacy z powiatu nowodworskiego wzięli udział w kolejnych ćwiczeniach. Tym razem miejscem działań był kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie.

- Scenariusz ćwiczeń zakładał zaprószenie ognia przez jednego z pracowników firmy wykonującej prace remontowo – budowlane na dachu wieży kościoła” - wyjaśnia mł. kpt. Anna Piechowska, oficer prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim. - „W trakcie ćwiczeń strażacy mogli praktykować różne scenariusze, takie jak ewakuacja ludzi z budynku, działania ratowniczo-gaśnicze czy udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania strażaków w kościele mogą obejmować również ochronę dziedzictwa kulturowego, jak również minimalizację szkód wynikających z działań ratowniczych. Jest to ważne, aby zachować równowagę między ochroną życia i mienia, a jednoczesnym szacunkiem dla wartości kulturowych i religijnych”.

Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać gotowość służb ratowniczych i zwiększyć bezpieczeństwo społeczności. Są częścią ogólnego podejścia do zarządzania sytuacjami awaryjnymi.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy KP PSP Nowy Dwór Gdański, OSP Nowy Dwór Gdański, OSP Lubieszewo i OSP Marynowy.

 

 

Zdjęcia: KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.