Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Był poszukiwany, prowadził pod wpływem narkotyków i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Wydanie nr 141/2024
  • 20 listopada 2023, 12:29
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Był poszukiwany, prowadził pod wpływem narkotyków… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego, który wprowadzał funkcjonariuszy w błąd odnośnie swojej tożsamości. Jak się okazało, robił to, ponieważ był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, jechał pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie amfetaminę.

W niedzielę 19 listopada o godz. 11:30 nowodworscy policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW.

- „W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego badania technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia, a kierujący wprowadza funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości” - wyjaśnia mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Funkcjonariusze po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji ustalili prawdziwą tożsamość mężczyzny. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego”.

Mężczyzna celowo wprowadzał w błąd policjantów, ponieważ był poszukiwany celem odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności.

- „W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna dodatkowo posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotestem wykazało pozytywny wynik na zawartość amfetaminy. Mężczyzna również posiadał przy sobie amfetaminę. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do jednostki policji. Mężczyzna w przeszłości już był karany za podobne przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu, bądź środka odurzającego” - dodaje policjantka.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.