Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowodworska Wieczornica i Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza do udziału w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, związanych z obchodami 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W czwartek, 9 listopada o godz. 18:30 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się Nowodworska Wieczornica, czyli wspólne śpiewanie razem z fantastycznymi muzykami - Tomaszem Stroynowskim i Romanem Chojnackim oraz zaproszonymi gośćmi.

- „W ten wieczór, z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości, w Sali Dwukolumnowej wybrzmią znane pieśni i piosenki patriotyczne. Tak jak w poprzednich latach, będziemy je śpiewać razem. Zachęcamy do przybywania całymi rodzinami” - zachęca do udziału w wydarzeniu Anna Gnyś z Żuławskiego Parku Historycznego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Wiem, czuję, świętuję” dofinansowanego przez Gminę Nowy Dwór Gdański.

Z kolei w sobotę, 11 listopada w Nowym Dworze Gdańskim odbędą się Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczną się o godz. 10:00 mszą świętą w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy nastąpi przemarsz ulicami miasta, gdzie o godz. 11:15 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym i Pomordowanym za Wolną i Niepodległą Ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i Sikorskiego). Po złożeniu kwiatów nastąpi poczęstunek przy Urzędzie Miejskim.

Od godz. 12:00 w Żuławskim Parku Historycznym w Sali Dwukolumnowej odbędzie się spotkanie dla mieszkańców. W programie m.in. wykład historyczny „Niepodległość” Łukasza Kępskiego, występ Chóru RETRO oraz finał I Gminnego Konkursu Historycznego „Polskie drogi do

niepodległości 1794-1918”.

Wydarzenie współorganizowane jest z Gminą Nowy Dwór Gdański.

 

 

 

 

Informacja: Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.