imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Zakończenie lata z wędką – zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży.

Powiat nowodworski. Zakończenie lata z wędką – zawody wędkarskie… fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 6 w Nowym Dworze Gdańskim pod patronatem Starosty Nowodworskiego zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży „Lato z wędką”.

W niedzielę, 27 sierpnia w Tujsku gm. Stegna odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Powiat Nowodworski na zakup nagród dla uczestników zawodów przekazał 1,5 tys. zł. Łącznie w zawodach udział wzięło 31 młodych wędkarzy. Nagrody wręczał starosta nowodworski Jacek Gross.

W kategorii 5-8 lat startowało 8 uczestników.

I miejsce zajął Olivier Janecki (4,730 kg), II miejsce -‎ Elżbieta Łabuda (3,065 kg), a trzecie - Franciszek Korczyc (2,610 kg).

W kategorii 9-12 lat startowało 9 uczestników. ‎

I miejsce zajęła‎ Karina Trumińska (2,160 kg), II miejsce - Filip Kaczmarski (1,875 kg), a trzecie - Tomasz Kojtych (1,505 kg).

W kategorii 13-16 lat startowało 14 uczestników.

Najlepszy okazał się Mirosław Modrzejewski (3,265 kg), II miejsce zajął Szymon Molenda (1,790 kg), a na trzecim znalazł się Jakub Kos (1,790 kg). ‎

Po uhonorowaniu wszystkich, przystąpiono tradycyjnie do ‎losowania nagród niespodzianek w postaci talonów i sprzętu wędkarskiego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ‎pamiątkowe medale, a zawodnicy, którzy uplasowali się na podium, dostali także puchary.

Tradycyjnie, na ‎zakończenie organizatorzy podziękowali uczestnikom, opiekunom i kibicom za udział w zawodach, a starosta Jacek Gross oficjalnie zamknął zawody „Lato z wędką 2023”.

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim