Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Za nami jubileuszowy Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking bł. Doroty. Wideo i zdjęcia

Gmina Miłoradz. Za nami jubileuszowy Żuławski Bieg i Marsz Nordic Walking… fot. TvRegionalna24.pl
Po raz kolejny pogoda dopisała podczas jubileuszowego 5. Żuławskiego Biegu i Marszu bł. Doroty, który odbył się w niedzielne popołudnie w gościnnych progach sołectwa Mątowy Małe. Na uczestników czekała urokliwa 5,5 km asfaltowa trasa wśród żuławskich pól.

W niedzielę, 13 sierpnia br. w Mątowach Małych odbył się V Żuławski Bieg i Marsz NW bł. Doroty - patronki Pomorza na dystansie 5,5 km. Wszyscy zawodnicy otrzymali wyjątkowe unikatowe medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach specjalne nagrody. Medale na mecie wręczali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu Marcin Szesza oraz przyjaciel gminy Miłoradz - podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy z gminy Miłoradz, powiatu malborskiego, a także aktywni biegacze i maszerzy m.in z Elbląga, Gdańska, Dzierzgonia, Sztumu, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Działdowa, Tczewa, Żukowa, Katowic, Junoszyna i Goleniowa.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Bartosz Kacperski z Dzierzgonia, tuż za nim Dariusz Jarzyński ze Starogardu Gdańskiego. Trzeci był Jan Giembicki ze Sztumu. Pierwszą kobietą na mecie była Dorota Godzińska z Elbląga. Wśród maszerów wygrał Bogdan Rycąbel ze Sztumu, drugi był Rafał Toporek z Wejherowa, a trzeci Rafał Grobelniak z Żukowa.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu, Organizacja Imprez Sportowych Valdano oraz sołectwo Mątowy Małe.

Wcześniej odbył się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i rodziców. Nowością były biegi dystansowe dla dzieci z gminy Miłoradz.


 

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.