Wydanie nr 268/2023, Poniedziałek 25.09.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku w końcu można znowu wyrobić paszport.

W Malborku w końcu można znowu wyrobić paszport. fot. zdjęcie poglądowe
Chciałoby się powiedzieć, że to wiekopomna chwila. Szczególnie zważywszy na fakt, że po ponad dwóch latach od zamknięcia Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku znowu otworzył swoje podwoje dla mieszkańców naszego miasta i okolic.

O problemie z funkcjonowaniem Terenowego Punktu Paszportowego w Malborku nie tylko w okresie wakacyjnym pisaliśmy w 2019 i 2020 r. Wówczas mieszkańcy naszego miasta zwracali uwagę, że na czas urlopu pracownika biura nie ma wyznaczonego zastępstwa. Pomorski Urząd Wojewódzki w odpowiedzi na te zarzuty odpowiadał, że tylko w przypadku długotrwałej nieobecności pracownika uruchomiona może być procedura naboru na zastępstwo. A że zazwyczaj były to krótkotrwałe urlopy, zatem nie było mowy o jakimkolwiek zastępstwie. Potem przyszła pandemia koronawirusa, która nasze życie całkowicie wywróciła do góry nogami, a tym samym ograniczyła możliwość załatwiania wielu spraw, nie tylko urzędowych – szczególnie w początkowych miesiącach obowiązywania obostrzeń. Ostatecznie Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku nieczynny był od 7 grudnia 2020 r.

Później Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku poinformował, że planuje wznowić działalność Punktu, po wejściu w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i po przeszkoleniu pracownika z czwartym kwartale 2021 r. lub I kwartale 2022 r. Ustawa weszła w życie, jednak w Malborku paszportu wyrobić się nie mogło.

I w końcu nadszedł ten dzień, 31 maja 2023 r., kiedy Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował na stronie, że Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku wznawia swoją działalność.

Terenowy Punkt Paszportowy znajduje się na I piętrze w budynku Starostwa Powiatowego w Malborku, tel. 55 64 60 451.

Godziny przyjęć interesantów:

Poniedziałek 08:30 – 15:30
Wtorek 08:30 – 15:30
Środa 09:30 – 16:30
Czwartek 08:30 – 15:30
Piątek 8:30 – 14:30

Przerwa w godz. 12:00 – 12:30

 

- „Informujemy, że w związku z Zarządzeniem Nr 34/2022r. Starosty Malborskiego w sprawie wprowadzenia dla pracowników Starostwa Powiatowego w Malborku dnia wolnego od pracy, Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku będzie zamknięty 9 czerwca br.” - czytamy na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.