Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rajd Koguta już w czerwcu – można się jeszcze zapisać.

Tylko do 21 maja trwa rejestracja do 7. edycji Charytatywnego Rajdu Koguta. W tym roku rajd startuje 8 czerwca, a uczestnicy będą mieli do pokonania w ciągu 3 dni blisko 600 km - z Oławy na Dolnym Śląsku, do Stegny na Mierzei Wiślanej. Do dziś zarejestrowało się około 1500 załóg, które wpłaciły na cele charytatywne blisko 1 mln zł.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. W śród nich są m.in.: konkurs, w którym wygrać będzie można Wartburg z 1990 r. (auto bierze udział w rajdzie), na wyścigowym Torze Poznań odbędzie się próba pobicia rekordu Polski w kategorii największy rajd pojazdów zabytkowych, a na mecie licytacja Volkswagena Passata z 1994 r., który bierze udział w rajdzie (cała kwota z licytacji przekazana będzie na cele charytatywne).

VII Charytatywny Rajd Koguta wystartuje z Oławy w czwartek, 8 czerwca i potrwa do 10 czerwca. W tym roku trasa ma blisko 600 km i przebiegać będzie przez Poznań, Piłę, Chojnice i Tczew. Rajd zakończy się nad morzem - w Stegnie na Mierzei Wiślanej, gdzie czekać będzie masa atrakcji dla uczestników i licytacji na rzecz potrzebujących.

W Rajdzie Koguta brać mogą udział pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne pojazdy (ciągniki, motocykle rowery itp.) wyprodukowane do roku 1994. Wszystko po to, by poprzez wspólną zabawę zrobić coś dobrego. Każda załoga w rajdzie wnosi opłatę, której kwota zależy od tego, jakim pojazdem startuje. Wpisowe w całości przekazywane jest na cele charytatywne.
„Rajd Koguta to przede wszystkim ludzie! Pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji z ogromnym sercem. Nasza impreza nie jest wyścigiem, lecz szansą na przeżycie wspaniałej przygody z całą rodziną. Łączy przyjemne z pożytecznym: świetną zabawę z pomaganiem innym” – mówi Tomasz Jurczak, pomysłodawca i organizator Rajdu Koguta. – „W zeszłym roku przekazaliśmy na cele charytatywne prawie milion złotych”.
W tym roku padną kolejne rekordy. Przede wszystkim pod względem liczby uczestników – bo już na miesiąc przed końcem zapisów organizatorzy mają około 1500 zgłoszonych ekip, czyli więcej niż załóg startujących rok temu.
W poprzednich edycjach zebrane pieniądze przeznaczone były na wsparcie osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że połowa pieniędzy przekazana będzie na pomoc 250 potrzebującym dzieciom z całej Polski. Ich lista powstaje na podstawie zgłoszeń załóg biorących udział w rajdzie. Dzięki zebranej kwocie jest szansa odmienić życie wielu potrzebujących ludzi.

Wiele atrakcji, nie tylko dla załóg, ale też widzów i turystów, czeka na mecie Rajdu Koguta. 10 czerwca na plaży w Stegnie zaplanowano uroczysty finał. Będzie wręczenie nagród i dyplomów dla drużyn Rajdu Koguta oraz konkursy dla publiczności. Wieczorem na koncercie wystąpi zespół Video. Na scenie głównej zaplanowana jest licytacja jeszcze jednego wyjątkowego samochodu, który również weźmie udział w rajdzie – Volkswagena Passata z 1994 r. Cała kwota z licytacji samochodu powiększy pulę pieniędzy, która przekazana będzie na cele charytatywne. Co ważne, w licytacji udział mogą wziąć nie tylko uczestnicy rajdu, ale każdy chętny, który będzie 10 czerwca na plaży w Stegnie.
„Zapraszamy nie tylko właścicieli pełnoletnich samochodów do udziału w Rajdzie Koguta, ale również wszystkich miłośników klasyków do kibicowania na jego trasie. Widok ponad tysiąca young i oldtimerów robi niesamowite wrażenie. Prawdopodobnie jest to najliczniejsza taka impreza w Europie” – zachęca Tomasz Jurczak

 

Formularz rejestracji na stronie organizatora: https://zabytkowe.com.pl/

 

 

 

 

Informacja organizatora

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.