Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Chciała tylko sprzedać sweter - straciła ponad 14 tys. zł.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 24 stycznia 2023, 12:56
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Chciała tylko sprzedać sweter - straciła ponad… fot. zdjęcie poglądowe
Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem popularnego portalu sprzedażowego. W wyniku działania oszusta straciła ponad 14 tys. zł.

20-letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego na jednej z popularnej aplikacji sprzedażowej wystawiła do sprzedaży sweter. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości.

- „Po kliknięciu „potwierdź zamówienie” kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjne, który otrzymała w wiadomości SMS. Po wykonaniu wszystkich czynności, zgodnie z wytycznymi aplikacji, kobieta wylogowała się z aplikacji. Jak się okazało, oszust dokonał dwóch przelewów na kwotę 7350 zł oraz zawarł pożyczkę gotówkową w wysokości 7000 zł. Kobieta łącznie straciła 14 350 zł” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na popularnych portalach internetowych - oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach, tracimy dostęp do konta. Sprzedając w Internecie, również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.