Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stegna. Skrajnie zaniedbany i umierający pies na jednej z posesji – mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 17 stycznia 2023, 13:59
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Gmina Stegna. Skrajnie zaniedbany i umierający pies na jednej z posesji… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy mundurowi wraz z fundacją OTOZ Animals z Elbląga odebrali psa, który był skrajnie zaniedbany. Pies rasy labrador potrzebował natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny nowodworskiej policji został poinformowany przez inspektorów OTOZ Animals z Elbląga, że w jednej z miejscowości w gminie Stegna przy budzie w fekaliach leży pies. Jest zaniedbany, nie ma siły się poruszać i ma narośl, przypominającą wielkiego guza. W celu potwierdzenia przekazanych informacji dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres nowodworskich policjantów.

- „Widok skrajnie zaniedbanego i umierającego czworonoga wzruszył policjantów i inspektorów. Policjanci zauważyli zwierzę, które było przemoknięte, przemarznięte, wychudzone i leżało we własnych odchodach. Pies nie miał siły się poruszyć, jego ciało było już objęte zaawansowaną martwicą. W znajdującym się obok domu, w którym mieszkał właściciel, nikogo nie było. Z uwagi na ciężki stan psa policjanci wspólnie z inspektorami OTOZ Animals podjęli decyzję o natychmiastowym zabraniu go i przewiezieniu do weterynarza. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce dojechał 38 - letni właściciel psa, który uważał, że nic się nie stało. Mimo walki lekarzy weterynarii, psa nie udało się uratować” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.
Policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia i wykonali dokumentację fotograficzną. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok psa oraz czynności procesowe policjantów,  od których wyników zależeć będzie, kiedy i jakie zarzuty usłyszy właściciel czworonoga.

- „Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Właścicielowi psa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności” - dodaje policjantka.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Policjanci apelują do posiadaczy zwierząt o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę, a także przypominają, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast poinformować odpowiednie służby.

UWAGA!!!! Drastyczne zdjęcia!!!!!

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.