Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera? fot. Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?
Zakup mieszkania może być dość stresujący – to często długi i skomplikowany proces. Jak uprościć to zadanie? Warto postawić na firmy, które oferują swoje wsparcie w tym zakresie – oto najważniejsze informacje na ten temat.

Mieszkanie od dewelopera – najważniejsze dokumenty

Jedną z najważniejszych kwestii podczas odbioru mieszkania od dewelopera jest poprawne wypełnienie wszelkich niezbędnych dokumentów. Co istotne, przy odbiorze powinny być obecne osoby będące stronami w umowie deweloperskiej – lub te, które zostały przez nie upoważnione. Dla przykładu, jeśli mieszkanie zostało zakupione przez parę, powinny zjawić się obie osoby (bądź jedna z nich, jeśli dysponuje odpowiednim upoważnieniem).

W trakcie tego procesu deweloper musi potwierdzić dane przedstawione w umowie – dlatego niezbędny będzie dowód tożsamości. Oprócz tego należy mieć ze sobą m.in. standard wykończenia mieszkania. Potrzebne są również rzuty mieszkania z wymiarami, a także rzuty różnych instalacji – wentylacji, ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Przekazanie kluczy do lokalu następuje po podpisaniu umowy przenoszącej własność.

Mieszkanie od dewelopera – specjalistyczne badania

Przy odbiorze mieszkania niekiedy potrzebne są badania specjalistyczne, takie jak badanie termowizyjne, które jest często przeprowadzane w sezonie grzewczym. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji należy zapewnić odpowiednie warunki w mieszkaniu. System ogrzewania trzeba odpalić z wyprzedzeniem do tego stopnia, aby temperatura wewnątrz była o 15 stopni wyższa niż na zewnątrz. Z wyprzedzeniem należy również włączyć ogrzewanie podłogowe, na przykład maty grzewcze. Na 3 godziny przed badaniem trzeba zamknąć wszystkie okna. Inne rodzaje badań i pozostałe niezbędne czynności będą mieć osobne wytyczne – przed odbiorem mieszkania należy zatem powiadomić dewelopera o wszelkich stosownych wymaganiach.

Odbiór mieszkania od dewelopera z profesjonalnym wsparciem

Aby móc uniknąć różnych problemów podczas odbioru mieszkania, należy zwrócić uwagę na szereg różnych kwestii – dokładny metraż, układ ścian, stan okien, drzwi, podłóg i gniazdek, poprawność dokumentów i wiele, wiele więcej. To dość skomplikowany proces: z tego względu wiele osób decyduje się na pomoc specjalistów. Jedną z firm oferujących takie usługi jest Pewny Lokal – więcej informacji można znaleźć pod adresem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-gdansk. To dobry sposób, by uchronić się przed nieoczekiwanymi sytuacjami i cieszyć się własnym mieszkaniem bez zmartwień od samego początku.

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.