Wydanie nr 344/2023, Niedziela 10.12.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wojskowa Gra Terenowa z okazji 11 listopada.

Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości MON oraz Wojsko Polskie zaplanowało w 16 miastach Polski Wojskową Grę Terenową. W województwie pomorskim taka gra odbędzie się w Malborku, a jej organizatorem jest Wojskowe Centrum Rekrutacji.

W piątek, 11 listopada br. o godz. 10.00 przed bramą główną malborskiego zamku (przy ul. Starościńskiej 1) wystartuje Wojskowa Gra Terenowa. Gra polega na przemieszczaniu się maksymalnie 5 osobowych zespołów po trasie w postaci pętli. Na poszczególnych odcinkach rozstawione będą punkty z konkurencjami. Będzie można sprawdzić się m. in. w: pokonywaniu trasy z mapą i kompasem, zbudowaniu schronienia i rozpalaniu ogniska oraz złożeniu broni i rzucie granatem. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak działa wykrywacz metalu, nauczyć się maskowania, a także ćwiczyć z żołnierzem sportowcem, Igą Baumgart-Witan złotą medalistką olimpijską w biegu mieszanym 4x400 m.

Podczas Wojskowej Gry Terenowej zaprezentowane zostanie indywidualne wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego. W trakcie gry w punkcie rekrutacyjnym WCR będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Rekruterzy będą zachęcać do wstąpienia w szeregi nowej formy służby wojskowej jaką jest dobrowolna zasadnicza służba zawodowa. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może zaoferować i kim można zostać w armii.

Dla wszystkich uczestników przygotowana będzie żołnierska grochówka.

W pikniku udział wezmą: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku, 22. Baza Lotnictwa Taktycznego oraz 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Rejestrację drużyn prowadzi porucznik Łukasz Cieślakowski, tel. 261 212 122, 605 733 630, l.cieslakowski@ron.mil.pl

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Wojskowej Grze Terenowej.

 

 

 

 

Informacja: WCR Malbork

WCR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.