Wydanie nr 343/2023, Sobota 9.12.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańsk. Chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją ochroniarze PKM.

Gdańsk. Chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją ochroniarze PKM.… fot. Pomorska Kolej Metropolitalna
Pracownicy ochrony PKM prawdopodobnie powstrzymali w środę wieczorem nastolatkę przed próbą samobójczą.

W środę, 28 września br. tuż po godz. 19 operatorzy monitoringu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zauważyli młodą dziewczynę, która na przystanku PKM Gdańsk Matarnia usiadła na krawędzi peronu i nie reagowała na wezwania przez megafon. Na zbliżeniu zauważyli, że nastolatka jest cała roztrzęsiona i mocno zapłakana. Natychmiast jeden z ochroniarzy udał się na peron, a drugi w tym czasie wezwał na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe. Równolegle dyspozytor ruchu PKM pozostawał w kontakcie z maszynistami najbliższych pociągów, aby w razie potrzeby wstrzymać ich wjazd na ten przystanek.

Pracownik ochrony PKM po dotarciu na przystanek porozmawiał z nastolatką, która przyznała, że chce popełnić samobójstwo, przed chwilą zatelefonowała do swojej matki i pożegnała się z nią. Nasz ochroniarz próbował ją namówić, żeby wstała, a kiedy dziewczyna odmówiła, pozostał przy niej, cały czas z nią rozmawiając i nadzorując, aby nie zrobiła sobie krzywdy.

Po kilku minutach na miejscu pojawili się wezwani policjanci. Zabrali nastolatkę do radiowozu i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która zawiozła dziewczynę do szpitala.

Ta historia pokazuje, jak ważne jest, abyśmy nie pozostawali obojętni, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji. Duża część prób samobójczych, których wśród młodzieży z roku na rok jest niestety coraz więcej, w ocenie ekspertów jest w rzeczywistości wołaniem o pomoc.

Pracownicy ochrony PKM poświęcając dziewczynie „tylko” trochę swojego czasu i uwagi prawdopodobnie uratowali ją przed śmiercią lub kalectwem.

 

Panowie, wielkie słowa uznania za waszą postawę.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Pomorska Kolej Metropolitalna

Pomorska Kolej Metropolitalna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.