Wydanie nr 277/2023, Środa 4.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Administratorka nieruchomości z prawie 200 zarzutami kradzieży pieniędzy z kont wspólnot mieszkaniowych.

  • Wydanie nr 277/2023
  • 28 września 2022, 12:24
  • KPP w Tczewie
  • Na sygnale
Tczew. Administratorka nieruchomości z prawie 200 zarzutami kradzieży… fot. KPP w Tczewie
Śledczy przedstawili administratorce nieruchomości prawie 200 zarzutów kradzieży pieniędzy na łączną wartość 400 tys. zł z kont wspólnot mieszkaniowych. Kobieta ze swojej przestępczej działalności uczyniła stałe źródło dochodu, za co grozi jej wyższy wymiar kary. Prokurator zastosował wobec administratorki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

We wrześniu br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przyjęli zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z konta jednej ze wspólnot mieszkaniowych w Tczewie.

- „Funkcjonariusze, pracując nad sprawą, ustalili, że kradzieży na stratę wspólnot było znacznie więcej, a osobą odpowiedzialną za to jest 46-letnia mieszkanka powiatu. Kobieta cyklicznie wykonywała przelewy na swoje konto w banku, na ten moment łączna wartość strat to 400 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych dowodów kobieta usłyszała prawie 200 zarzutów kradzieży. Administratorka ze swojej przestępczej działalności uczyniła stałe źródło dochodu, za co grozi jej wyższy wymiar kary” - informuje st. post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie.

Policjanci zatrzymali i doprowadzili kobietę do prokuratury. Prokurator zastosował wobec przedstawicielki nieruchomości środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Na poczet naprawy wyrządzonych szkód zabezpieczono dom 46-latki. W najbliższej perspektywie liczba zarzutów zostanie rozszerzona. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tczewie.

 

KPP w Tczewie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.