Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztutowo. Rozegrano jubileuszowy Memoriał im. Janka Haftkowskiego.

Sztutowo. Rozegrano jubileuszowy Memoriał im. Janka Haftkowskiego. fot. Gmina Sztutowo
W ostatni weekend lipca na plaży w Sztutowie rozegrano jubileuszowy X Memoriał im. Janka Haftkowskiego w siatkówce plażowej.

W sobotę i niedzielę, 30 – 31 lipca br. na sztutowskiej plaży odbył się jubileuszowy X Memoriał im. Janka Haftkowskiego w siatkówce plażowej. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, w których rywalizowało 12 par wcześniej zgłoszonych do organizatorów. 4 najlepsze pary z sobotnich zmagań uzyskały prawo gry w turnieju głównym.

Turniej główny rozegrany został w niedzielę i odbywał się systemem brazylijskim, w którym wzięło udział 14 par. Organizator podkreśla, że mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i niejednokrotnie sety kończyły się grą na przewagi. Ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze pary.

Spotkania półfinałowe były niezwykle zacięte i o zwycięstwach poszczególnych par decydowały detale. W meczu o 3 miejsce para Mateusz Zięba/Jan Krasiński w dwóch setach ograła duet Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek i to ta pierwsza para mogła cieszyć się z 3 miejsca.

W spotkaniu finałowym rywalizowały pary: Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz oraz Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski. Mecz był bardzo zacięty, pełen licznych, emocjonujących zagrań i zakończył się po 3 setowym boju, w którym każdy set grany był na przewagi. Pierwszego seta nieznacznie, bo do 14, wygrała para Sobstyl/Ciemachowski. W kolejnym secie (też do 14) górą byli Tyszka/Pietkiewicz. Tiebreak był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem 15:13 pary Sobstyl/Ciemachowski.

Najlepsze cztery pary turnieju uzyskały nagrody finansowe, które wręczane były przez organizatorów Memoriału: Marcina Kownackiego i Sebastiana Bruckiego oraz wójta gminy Sztutowo, Roberta Zielińskiego.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski

2. Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz

3. Mateusz zięba/Jan Krasiński

4. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek

5-6 Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk

5-6 Mateusz Kownacki/Joe Azzi (Liban)

7-8 Bartosz Więckiewicz/Kacper Chmielewski

7-8 Michał Michniewicz/Maciej Szymula

9-12 Wojciech Więckiewicz/Mateusz Wichłacz

9-12 Igor Kownacki/Bartosz Sobstyl

9-12 Wojciech Więcławski/Aleksander Rybak

9-12 Julian Mituniewicz/Paweł Zeszko

13-14 Marcin Karbownik/Paweł Leszczyński

13-14 Kamil Dobosz/Oskar Woźny

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Gmina Sztutowo/Memoriał Janka Haftkowskiego

Gmina Sztutowo
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Siatkówka


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.