Wydanie nr 342/2022, Czwartek 8.12.2022
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. W ten weekend policjanci przeprowadzą działania Dyskoteka.

  • Wydanie nr 342/2022
  • 29 lipca 2022, 13:15
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. W ten weekend policjanci przeprowadzą działania Dyskoteka. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
„Dyskoteka” - pod taką nazwą wieczorem i w nocy z 29 na 30 lipca nowodworscy policjanci będą prowadzić działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Okres wakacyjny sprzyja zabawie. Niestety są osoby, które dobrą zabawę, alkohol, narkotyki czy dopalacze łączą z kierowaniem pojazdem.

W piątek wieczorem i w nocy z 29 na 30 lipca w rejonie dyskotek, stacji benzynowych prowadzących sprzedaż nocną, sklepów oraz innych lokali, w których są organizowane imprezy okolicznościowe  pojawi się więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy. W okresie wakacyjnym dochodzi częściej do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nietrzeźwy kierujący. W ramach działań „Dyskoteka” mundurowi zwiększą liczbę kontroli drogowych, zwłaszcza w rejonie dyskotek, pubów, ogródków piwnych.

- „Alkohol potrafi spowodować, że nawet bardzo odpowiedzialna osoba traci nad sobą kontrolę i wsiada za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy zatrzymany do kontroli kierujący zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach policjant przeprowadzi test, którego celem będzie wykrycie innych, zabronionych substancji” – wyjaśnia mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim .

W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy. Dokumentacja zostanie przekazana do sądu. Kara za nieodpowiedzialne zachowanie jest bardzo dotkliwa. Utrata prawa jazdy, usunięcie pojazdu na koszt właściciela, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, co często się wiąże z utratą pracy.


 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.