Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztutowo. Siatkówka plażowa i turniej o Puchar Wójta Gminy w beach soccera.

• Wydanie nr 111/2024
  • 18 lipca 2022, 09:15
  • Henryk Kuczma, Hemako Sztutowo
  • SportPozostałe
Sztutowo. Siatkówka plażowa i turniej o Puchar Wójta Gminy w beach… fot. Henryk Kuczma
Ze względu na pogodę, Turniej o Puchar Wójta Gminy Sztutowo w beach soccera rozegrany został dopiero w niedzielę, a nie jak planowano – w sobotę. Bezkonkurencyjna okazała się miejscowa ekipa – Lato z Ranczem.

W niedzielę, 17 lipca br. na plaży w Sztutowie rozegrany został Turniej o Puchar Wójta Gminy Sztutowo w beach soccera. Do rywalizacji stanęło pięć ekip, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Najlepiej radziła sobie na Sztutowskiej Copacabanie ekipa miejscowa, Lato z Ranczem, która na swoim koncie zebrała siedem punktów. Drugą w rywalizacji okazała się najlepsza drużyna z ubiegłego tygodnia, Morze Stegna z sześcioma punktami. Podium zamknęła ekipa z Gdańska, Bauns Oldboys z czterema punktami.

Fundator pucharów, wójt Robert Zieliński nie krył zadowolenia ze zwycięstwa drużyny miejscowej, choć jak stwierdził z uśmiechem, niezbyt gościnny to gest.

Wyniki turnieju:

1. Misiaczki - Bauns 1:1 (4:5k.)

2. Morze Stegna - Lato z Ranczem 0:2

3. Generaci - Misiaczki 0:2

4. Morze - Bauns 3:2

5. Lato z Ranczem - Generaci 1:1 ( 3:1k.)

6. Misiaczki - Morze 0:1

7. Bauns - Lato z Ranczem 1:2

8. Morze - Generaci 1:1 ( 2:3k. )

9. Lato z Ranczem - Misiaczki 1:1 ( 2:3k.)

Turniej w siatkówce plażowej.

Po dwóch nieudanych podejściach do siatkówki, pogoda pozwoliła organizatorom na rozegranie pierwszego turnieju w tej edycji Sztutowskiego Lata. Do turnieju zgłosiło się 11 par, w tym dwie mieszane. Rozegrane systemem pucharowym eliminacje wyłoniły dwa zespoły finałowe, Cinkowski/Kiełbasa z Żyrardowa oraz para ze Starogardu Gdańskiego o nazwie Spóźnieni (Marcin Pozorski/Wojciech Cysarz). W finale lepszą okazała się drużyna z Żyrardowa, która wynikiem 21:14 sięgnęła po pierwsze trofeum siatkarskie Sztutowskiego Lata 2022. Trzecią pozycję w turnieju zajęła para miejscowych fanów siatkówki Mierzeja (Marcin Karbownik/Paweł Leszczyński), która pokonała inny miejscowy duet Generatów ( Damian Kowalik/Kacper Cieśluk) Nagrody dla najlepszych wręczył Wójt Gminy Sztutowo, Robert Zieliński.

Informację i zdjęcia przekazał: Henryk Kuczma, Hemako Sztutowo