Wydanie nr 278/2022, Środa 5.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Justyn, Faust, Galla, Charytyna, Placyd, Konstancjusz, Apolinary, Flawiana, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pilnie potrzebna pomoc dla 17-letniej Klaudii chorującej na glejaka.

Malbork. Pilnie potrzebna pomoc dla 17-letniej Klaudii chorującej na glejaka. fot. archiwum prywatne rodziny
Klaudia Łachut jest 17-letnią mieszkanką Malborka o duszy artystki. Uczy się w Liceum Sztuk Plastycznych. Przyjęcie do tej szkoły było spełnieniem jednego z jej największym marzeń, gdyż malowanie i rysowanie od zawsze są jej największą życiową pasją. W ubiegłym roku u nastolatki zdiagnozowano glejaka – nowotwór móżdżka mózgu. Mimo operacji, nadal cierpi na pooperacyjny niedowład prawej strony ciała. Na domiar złego kolejny rezonans, wykonany kilka tygodni temu, wykazał umiejscowienie się guza w tym samym miejscu.

Na rodzinę wiadomość o chorobie 17-letniej Klaudii spadła, jak grom z jasnego nieba. To było w 2021 r.

- „Przez pierwsze miesiące zmagaliśmy się z zdiagnozowaniem zmian w obu płatach mózgu, aż do listopada, wtedy usłyszeliśmy ostateczną diagnozę: nowotwór móżdżka mózgu - Glejak. W grudniu moja córka została poddana ośmiogodzinnej operacji w gdańskim szpitalu – Copernicus” - mówi mama nastolatki. - „Od tamtej pory Klaudia cały czas cierpi na pooperacyjny niedowład prawej strony ciała. Staram się jak mogę pomóc mojej córce wrócić do sprawności, poprzez zapewnianie jej dostępu do regularnej rehabilitacji i wizyt u logopedy. Jednak w maju nasz koszmar powrócił. Rezonans wykazał ponowne umiejscowienie guza w tym samym miejscu”.

Sytuacja materialna rodziny 17-letniej Klaudii nie pozwala na pokrycie bardzo wysokich kosztów leczenia i rehabilitacji. Mama dziewczyny sama od wielu lat ma grupę inwalidzką. Ze względu na swoją chorobę oraz chorobę córki nie może podjąć pracy.

- „Jako mama zrobię wszystko, by ratować swoje dziecko i dlatego zwracam się do Was, ludzi o dobrych sercach, o pomoc w zebraniu środków na dalsze leczenie i rehabilitację Klaudii” - apeluje mama dziewczyny.

 

Każdy z nas może dorzucić swoją przysłowiową cegiełkę. Wystarczy wejść na https://helpuj.pl/zbiorki/wygrac-z-glejakiem-jeszcze-raz
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje