Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Uderzył w słup energetyczny - policyjne podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu.

  • Wydanie nr 276/2023
  • 27 czerwca 2022, 12:52
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nowy Dwór Gdański. Uderzył w słup energetyczny - policyjne podsumowanie… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W piątek, 24 czerwca br. rozpoczął się długo wyczekiwany przez uczniów i rodziców czas wakacyjnego wypoczynku. Wiele osób wyruszyło już w drogę, by wypocząć nad morzem. Beztroski czas wakacji nie zwalnia jednak pieszych i kierujących z ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Od 24 do 26 czerwca br. na nowodworskich drogach doszło do 5 kolizji oraz wypadku, w którym ranny został motocyklista. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w niedzielę, 26 czerwca o godz. 10.30 w miejscowości Kąty Rybackie.

- „18- letni kierowca Volvo na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, uderzył w słup energetyczny, który złamał się, a jego zerwane linie energetyczne spadły na zaparkowany samochód, w którym znajdowały się trzy osoby. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2500 tysiąca złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz sporządzili wniosek do sądu o jego ukaranie” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku kierowcy, który nie ma uprawnień, policjant obligatoryjnie sporządza wniosek o jego ukaranie do sądu, a ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tys. zł i orzeka wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast złamanie tego zakazu jest już przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

26 mandatów za złamanie przepisów drogowych.

W ostatnich dniach policjanci nowodworskiej drogówki skontrolowali 78 kierujących i wystawili 26 mandatów karnych osobom, które złamały przepisy ruchu drogowego. Niestety, nie obyło się również bez kierowców, którzy wyruszyli w trasę po spożyciu alkoholu.

- „W miniony weekend policjanci powstrzymali od dalszej jazdy 2 mężczyzn jadących rowerem na tzw. podwójnym gazie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1500 złotych oraz 2500 złotych” - dodaje sierż. szt. Karolina Figiel.

Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach, ścieżkach rowerowych oraz przejściach dla pieszych jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, alkohol i nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, aby każdy wrócił z wakacyjnego wypoczynku cały i zdrowy.

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwator
Obserwator 27.06.2022, 14:55
Jak piszesz tytuł to pisz prawdziwa miejscowość. Bez sensu te twoje posty.