Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szachowe Mistrzostwa „szóstki” rozstrzygnięte!

  • Wydanie nr 196/2024
  • 28 maja 2022, 12:12
  • Mariusz Dudek
  • SportPozostałe
Szachowe Mistrzostwa „szóstki” rozstrzygnięte! fot. Mariusz Dudek
W piątek 27 maja, odbyły się już 4. Szachowe Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku. W zawodach wzięło udział 39 zawodniczek i zawodników. To rekord naszej imprezy i trzeba przyznać, że z roku na rok grono młodych szachistów naszego powiatu rośnie!
Gościliśmy zawodników ze szkół malborskich: SP 1, SP 3, SP 9 oraz z Lichnów i Szymankowa. Dzięki uczestnictwu ukraińskich gości naszej szkoły, możemy nawet uznać, że mistrzostwa miały charakter międzynarodowy. Boje toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - III oraz klasy IV - VIII.
O godzinie 10:00 turniej został otwarty przez pana dyrektora SP 6 Krzysztofa Keńskiego, który życzył zawodnikom powodzenia i sukcesów w bojach. Po zwyczajowym przypomnieniu zasad walki przez pana sędziego Marka Dackiewicza, rozpoczęły się zawody.
Ponieważ zawodnicy prezentowali bardzo różny poziom, od początkujących do zaawansowanych uczestników wielu turniejów z ogromnym doświadczeniem, sędziowanie wymagało wielkiej uwagi i wysiłku. Walki były zacięte, obfitowały w wiele niespodzianek (dosłownie bratobójcza walka braci Komasarów), ale miło jest zauważyć, że w turnieju nie było ani jednego zawodnika bez punktów!
Oto wyniki:
Kategoria klas IV - VIII
I miejsce zajął Kosma Magiera SP 6,
II miejsce zajął Igor Jaworski SP Lichnowy,
III miejsce zajęła Patrycja Szklarczyk SP 6.

Kategoria klas 0 – III
I miejsce zajął Natan Komasara SP 6,
II miejsce zajął Igor Komasara SP 6,
III miejsce zajęła Karmelita Magiera SP 6.

W kategorii dziewcząt z klas IV – VIII zwyciężyła Patrycja Szklarczyk SP 6.
W kategorii dziewcząt z klas 0 – III zwyciężyła Karmelita Magiera SP 6.

Rezultaty całego turnieju możecie zobaczyć na stronie chessarbitera.
Kategoria klas 0 – III:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_3214/results.html?l=pl&tb=14_
Kategoria klas IV – VIII:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_2846/results.html?l=pl&tb=14_

Turniej zakończył się rozdaniem pucharów, medali i dyplomów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego turnieju za walkę i mężne serca! Przepraszamy za „wpadki” organizacyjne, ale musicie zrozumieć że dawno takich i tak licznych zawodów nie było. Świetnie, że w tak wielkiej liczbie zechcieliście stawić się na nasze zawody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzicie nas znów i to w jeszcze większym gronie!
Przypominamy, że dzięki staraniom naszej zawodniczki Patrycji Szklarczyk, tegoroczna impreza była finansowana ze środków Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior”. Tym samym, dziękujemy władzom naszego miasta za wsparcie i współpracę!

Organizatorzy:
Marek Dackiewicz - MCKiE
Mariusz Dudek – SP 6 Malbork
Mariusz Dudek
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.