Wydanie nr 83/2023, Piątek 24.03.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Sewer, Sofroniusz, Marek, Aldmir, Oldmir, Szymon, Dzirżysława, Gabriel, Bertrada, Ademar
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Woda z Zalewu Wiślanego już pod mostem Południowym! Historyczna chwila - 14.04.2022

Przekop Mierzei Wiślanej. Woda z Zalewu Wiślanego już pod mostem Południowym!… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przekazał, że prace na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej są zaawansowane w 90 procentach, a 17 września 2022 zostanie otwarty kanał i przepłyną nim pierwsze jednostki. Dzisiaj jesteśmy na końcu tej inwestycji, przed nami jeszcze zalanie śluzy. 17 września przepłyną tędy pierwsze jednostki - powiedział Marek Gróbarczyk i dodał, że inwestycja jest szczególna i ma charakter przełomowy.

Przypomnijmy, prace przy przekopie mierzei rozpoczęły się późną jesienią 2019 roku. Dzięki budowie Kanału na Mierzei Wiślanej jednostki o zanurzeniu do 4,5m, długości do 100m oraz szerokości do 20m będą mogły przepływać z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Inwestycja rozpoczęła się w październiku 2019 roku i jej pierwszy etap zakończy się w tym roku. Inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni, a generalnym wykonawcą pierwszej części inwestycji jest konsorcjum NDI/Besix.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.