Wydanie nr 25/2022, Wtorek 25.01.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszukiwany był 3 listami gończymi i 17 zarządzeniami - policyjny raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 25/2022
  • 10 stycznia 2022, 10:46
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Poszukiwany był 3 listami gończymi i 17 zarządzeniami - policyjny raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem, poszukiwanego trzema listami gończymi, a także podczas interwencji domowej ujawnili nielegalna amunicję.

 

Na podwójnym gazie” jechał motorowerem.

Czujność policjantów pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu drogowego kolejnego pijanego kierowcy, który niebezpieczną jazdą stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek, 4 stycznia w miejscowości Szkarpawa funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W trakcie kontroli wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko promil alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara nawet do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.
Jazda w takim stanie, gdy kierowca decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu, to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie. Jeżeli mamy przypuszczenie, że ktoś jedzie na „podwójnym gazie”, nie bądźmy obojętni i informujmy policję. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.


 

 

 

W mieszkaniu miał schowaną nielegalną amunicję.
W czwartek, 6 stycznia w godzinach wieczornych nowodworscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, która miała mieć miejsce w jednym z domów na terenie miejscowości Tujsk. Jak się okazało, to 60-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej rodziny. Podczas trwania interwencji, funkcjonariusze ujawnili 16 sztuk ostrej amunicji. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania 60- latek był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut posiadania amunicji bez zezwolenia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Poszukiwany był 3 listami gończymi i 17 zarządzeniami.

W czwartek, 6 stycznia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali 26-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna od ponad pół roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że mężczyzna znajduje się na terenie Gdańska. Dodatkowo 26-latek poszukiwany był 17 zarządzeniami prokuratorskimi między innymi przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze. Dzięki wnikliwej pracy kryminalnych mężczyzna mający na swoim koncie liczne oszustwa został zatrzymany na terenie Gdańska. Teraz najbliższy rok spędzi w areszcie.


 


 

Informacje i zdjęcie przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.