imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wystartowała Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej.

Wystartowała Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej. fot. Gmina Sztutowo
W niedzielę, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciły rozgrywki Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Mecze rozgrywane były w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim.

W niedzielę, 21 listopada br. po raz 26 swoje rozgrywki rozpoczęła Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej, organizowana przez Żuławskie Towarzystwo Sportowe. W tym roku w dwóch ligach wystartowało 21 drużyn z powiatu nowodworskiego i z Elbląga.

- „Sztutowo ma swojego przedstawiciela w pierwszej lidze, Hemako Sztutowo. Drużyna broni tytułu Mistrza zdobytego dwa lata temu” - czytamy w komunikacie Gminy Sztutowo. - „Przypomnijmy, że zeszłoroczne rozgrywki zostały przerwane po pierwszej rundzie i wówczas Hemako bez straty punktu prowadziło w tabeli”.

Obecny sezon drużyna ze Sztutowa rozpoczęła od meczu z elbląskim Metrotestem. Solidny mecz w wykonaniu Hemako zakończył się pewnym zwycięstwem 8:2 (4:1).
Bramki dla Hemako strzelali: Dawid Kiełczyński (4), Patryk Ziarko (2), Konrad Skwarzec (1) i Patryk Kiełczyński (1).

Kolejna rozgrywki już w niedzielę, 28 listopada br. o 14.00. Rywalem Hemako będzie zespół Doświadczeni z Nowego Dworu Gdańskiego. Wstęp na trybuny hali sportowej LO jest wolny. Jednak kibice muszą zachować obostrzenia.

Informacja i zdjęcie: Gmina Sztutowo