Wydanie nr 177/2024, Wtorek 25.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Prosper, Fiebrosław, Wilhelm, Antyd, Eulogiusz, Tolisława, Febronia, Febron, Dorota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Światowid zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ceramicznym.

  • Wydanie nr 177/2024
  • 16 listopada 2021, 12:26
  • Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
  • KulturaZapowiedzi
Elbląg. Światowid zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ceramicznym. fot. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Interesujesz się ceramiką? Stwórz pracę i weź udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie „Ceramiony” organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Najciekawsze prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Prace należy wysłać do 1 grudnia br.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i warsztatach terapii zajęciowej oraz osób prywatnych z Warmii, Mazur i Powiśla. Tematyka prac, wykonanych w wybranej technice ceramicznej jest dowolna, a udział jest bezpłatny.

 

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki. Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.

 

 

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (a także telefon, e-mail instytucji) należy przesłać do 1 grudnia 2021 na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Pl. K. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg, z dopiskiem „Ceramiony 2021”.

 

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkursowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorki konkursu – Agaty Marcinkowskiej pod nr tel. 55 611-20-85, e-mail: agata.marcinkowska@swiatowid.elblag.pl


 

 

 

Informacja prasowa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.