Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

11 listopada - 103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości [wideo, zdjęcia]

11 listopada - 103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
W Malborku uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w Kościele św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Mieszanego Lutnia pod dyr. Bożeny Belcarz. Następnie wszyscy wzięli udział w marszu ze Starego Miasta w kierunku Skweru Żołnierzy Wyklętych, gdzie odbyła się główna część uroczystości pod Pomnikiem Armii Krajowej. Kwiaty złożono również pod Kamieniem Żołnierzy Wyklętych.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Big Band Blue z Szemud.
Uczestnicy uroczystości mogli również obejrzeć krótką inscenizację przygotowaną przez Apoloniusza Zacharę. Na drodze przemarszu, na jednym z balkonów przy ulicy Poczty Gdańskiej wystąpił tenor wcielający się w postać polskiego śpiewaka i aktora Jana Kiepury. A wchodzących na Skwer Żołnierzy Wyklętych witał sam marszałek Józef Piłsudski. Dodatkowym historycznym akcentem oprawy dzisiejszego wydarzenia były zabytkowe pojazdy CWS T-1 "Orzeł Biały" i CWS T-1 w wersji Torpedo odtworzone przez pasjonata motoryzacji z Wejherowa Pana Ludwika Rożniakowskiego.
 
Podczas uroczystości przedstawiciele władz samorządowych podkreślali jak ważna w odzyskaniu niepodległości była współpraca ponad podziałami.
 
Zapraszamy państwa na wideo relację.
 
internet do transmisji zapewniają Malborskie Światłowody
 
 
 
Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Adam
Adam 11.11.2021, 16:44
ślicznie!