Wydanie nr 25/2022, Wtorek 25.01.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruszyła ogólnopolska kampania Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo.

  • Wydanie nr 25/2022
  • 22 pażdziernika 2021, 15:05
  • Komenda Główna Policji
  • Na sygnale
Ruszyła ogólnopolska kampania Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. fot. KGP
21 października rozpoczęła się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Działania prowadzone będą do 15 grudnia br. W ramach akcji zaplanowano konkurs z nagrodami oraz bezpłatne sprawdzenie oświetlenia pojazdu na stacjach diagnostycznych.

 

Prawidłowe oświetlenie pojazdu nabiera szczególnego znaczenia po zmroku, wtedy, gdy staje się ono często jedynym źródłem światła na drodze. To nie tylko oznaczenie pozycji pojazdu, zwiększenie jego widoczności, ale także oświetlenie drogi oraz pieszych znajdujących się na niej.

 

Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników - właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, prawidłowe natężenie emitowanego światła, sprawne żarówki oraz czystość lamp.

 

Kierujący często zapominają, iż w nocy zasięg widoczności może być znacznie ograniczony. Eksperci określają, że może to być nawet jedynie 20 metrów. Z tego powodu po zmierzchu należy dostosować prędkość do własnego postrzegania, a wyprzedzać jedynie w sytuacji, gdy widzimy wystarczająco daleko.

 

Policyjna akcja prowadzona będzie do 15 grudnia br. W ramach planowanych działań przewiduje się m.in. prowadzenie zintensyfikowanych kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów, a także działań informacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł.

 

 

Na profilu społecznościowym pomorskiej Policji publikowane będą artykuły edukacyjne związane z prawidłowym używaniem świateł pojazdu. Ostatniego dnia akcji – 15 grudnia br., zamieszczone zostanie pytanie konkursowe. Pierwsza osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi otrzyma atrakcyjną nagrodę – voucher na kurs doskonalenia techniki jazdy. Konkurs prowadzony jest wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, a fundatorem nagrody głównej jest Autodrom Pomorze. Ponadto kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli pojazdów, które włączyły się w działania Policji. W województwie pomorskim jest ich aż 74. Osoby posiadające aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia.

 

Bezpłatnie oświetlenie pojazdów bezpłatnie będzie można wykonać 23 października, 6 listopada, 20 listopada oraz 4 grudnia.

 

Partnerami akcji są: Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, operator komunikatora Yanosik – firma Neptis S.A. , Firma Screen Network S.A.

 

 

 

 

Stacje kontroli pojazdów biorące udział w kampanii na terenie województwa pomorskiego znajdujące się w najbliższym naszym sąsiedztwie:

SKP MAR-POL, Aleja Wojska Polskiego 41 Malbork

OSKP ŁOSIAK, Zajączkowo 43

Spółdzielnia Pracy Usług Motoryzacyjnych, ul. Krótka 2 Kwidzyn

Firma Rybicki Stacja Diagnostyczna, ul. Malborska 112 Kwidzyn

TOS Stanisław Szul, ul. Lotnicza 5 Kwidzyn

Auto Centrum, ul. Pusta 1D Prabuty

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów - Edward Majerowicz, Brachlewo 59

 

Więcej stacji w załączniku.

 

 

 

Informacja prasowa Komendy Głównej Policji

Komenda Główna Policji
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.