Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Rozpoczęła się rozbudowa portu jachtowego.

  • Wydanie nr 331/2021
  • 20 pażdziernika 2021, 13:00
  • Gmina Miasta Krynica Morska
  • Wiadomości
Krynica Morska. Rozpoczęła się rozbudowa portu jachtowego. fot. Gmina Miasta Krynica Morska
W porcie jachtowym nad Zalewem Wiślanym w Krynicy Morskiej trwają prace rozbiórkowe hangaru i budynku klubowego. Na ich miejscu powstanie budynek do obsługi portu z zapleczem sanitarno-socjalnym łączący w sobie funkcje bosmanatu, centrum konferencyjno-szkoleniowego, zaplecza socjalnego, miejsca do przechowywania łodzi i sprzętu wodnego.

 

Jak informuje Gmina Miasta Krynica Morska, w obiekcie zaprojektowano dwie odrębne strefy: socjalno-biurową po stronie wschodniej oraz magazynową (hangar) po stronie zachodniej. Wokół budynku zostanie zagospodarowana przestrzeń. Powstaną m.in. place manewrowe oraz postojowe dla łodzi, mała architektura, oświetlenie terenu, ogrodzenie i tereny zielone wkomponowane w jego otoczenie.

 

- „Co istotne, to zaprojektowany układ komunikacji pieszej, który oprócz gwarancji swobodnego przemieszczania i dostępu do wszystkich wejść do budynku, uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami m.in. poprzez brak spadków, progów itp.” - czytamy w komunikacie. - „To jedna z najbardziej kompleksowych inwestycji w porcie, która zbiegła się z realizacją komplementarnego projektu Urzędu Morskiego w Gdyni pn. „ Krynica Morska - rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie rybackim”, który także jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i przewiduje m.in. rozbudowę pirsu pasażerskiego, wydłużenie nabrzeża wraz z zabezpieczeniem skarpy”.

 

Gmina podkreśla, że właśnie dzięki podniesieniu standardu obiektów, wzrośnie ranga portu na mapie rodzimych portów jachtowych. Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Miasta Krynica Morska

Gmina Miasta Krynica Morska
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.