Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Nagrody Burmistrza wręczone. Wśród laureatów śp. dr Stanisław Kusiak.

  • Wydanie nr 331/2021
  • 18 pażdziernika 2021, 15:43
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. Nagrody Burmistrza wręczone. Wśród laureatów śp. dr Stanisław Kusiak. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Po raz 29. odbyła się gala, podczas której wręczono Nagrody Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Gospodarz uroczystości, burmistrz Jacek Michalski postanowił wyróżnić osoby, akcje społeczne, firmy i instytucje, które w szczególny sposób poprzez swoją działalność zasłużyły się dla gminy Nowy Dwór Gdański. Gala odbyła się w Żuławskim Ośrodku Kultury.

 

Za działalność w 2020 r. Nagrody Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego otrzymali:

1. Krystyna Binert - za wieloletnie zaangażowanie wkładane w działalność związaną z kształtowaniem wrażliwości artystycznej i kulturalnej wśród mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański oraz realizację przedsięwzięć przyczyniających się do budowania korzystnego wizerunku Żuław.

2. Sekcja Podnoszenia Ciężarów LKS Żuławy - za kształtowanie postaw społecznych, rozwój aktywności fizycznej wśród mieszkańców Żuław oraz promowanie gminy na krajowych i międzynarodowych zawodach.

3. Żuławy Szyją Maski - za zainicjowanie w gminie akcji społecznej pn.: „Żuławy Szyją Maski”, dzięki której pomoc uzyskali medycy, mieszkańcy i różne instytucje w działaniach prewencyjnych przed COVID-19

4. Krzysztof Kowalski - za zaangażowanie wkładane w działalność filmową związaną z promowaniem pozytywnego wizerunku Żuław i kształtowaniem świadomości wśród mieszkańców na temat historii oraz tradycji regionu (nagrodę odebrał tata Krzysztofa).

5. Zieleń Nowodworska - za wieloletnie kreowanie pozytywnego obrazu miasta i gminy wśród mieszkańców i turystów, poprzez dbałość i ubogacanie terenów zielonych.

 

 

 

Za działalność w 2021 r. Nagrody Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego otrzymali:

1. Śp. Dr Stanisław Kusiak - za wieloletnie działania związane z ratowaniem ludzkiego życia, niesienia pomocy potrzebującym, a także nienagannej pracy w nowodworskim szpitalu (nagroda odebrana przez żonę i syna).

2. Wioletta Przyborowska – za zaangażowanie i determinację wkładaną w kształcenie i wychowywanie młodych pokoleń mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański oraz za działanie podejmowane na rzecz rozwoju Zespołu Szkół.

3. Zakład Usług Budowlanych „Mytych” Sp. z o.o. - za tworzenie nowych miejsc do zamieszkania na terenie Nowego Dworu Gdańskiego oraz za kreowanie lokalnego rynku nieruchomości.

4. Łukasz Kępski - za krzewienie wiedzy o historii Żuław, propagowanie aktywności obywatelskiej oraz kształtowanie świadomości społecznej.

5. Karol Szwec - za zaangażowanie włożone w wieloletnią grę w sekcji piłkarskiej klubu LKS Żuławy oraz godne reprezentowanie gminy.

6. Tomasz Stroynowski - za zaangażowanie wkładane w działalność związaną z kształtowaniem wrażliwości artystycznej wśród mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański, w tym szczególnie młodego pokolenia oraz realizację przedsięwzięć przyczyniających się do budowania korzystnego wizerunku Żuław.

 

Część artystyczną zapewnili artyści z Żuławskiego Ośrodka Kultury (Rewelersi, Ach Te Baby, Chór po 16-tej) oraz Krainy Otwartej Sztuki – KOS, na czele z Tomkiem Stroynowskim.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

 

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.