Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pierwsza taka przysięga terytorialsów.

  • Wydanie nr 292/2021
  • 4 pażdziernika 2021, 15:10
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Malbork. Pierwsza taka przysięga terytorialsów. fot. 7 PBOT
W niedzielę w Malborku odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie było tym bardziej szczególne, że pomorscy terytorialsi po raz pierwszy ślubowali na swój sztandar.

 

Podczas oficjalnych obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej, które miały miejsce 26 września br. w Warszawie, z rąk Ministra Obrony Narodowej 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio otrzymała swój sztandar. Przysięga, która odbyła się w niedzielę, 3 października br. była pierwszą, w której zaprezentował się poczet sztandarowy pomorskich terytorialsów.

 

 

Żołnierze mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ten wyczekiwany symbol wojennej sławy, tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych obrońców. Uroczystość była szczególna z jeszcze jednego względu - trzy lata temu, 30 września 2018 r. w Gdyni przysięgę wojskową złożyli pierwsi pomorscy terytorialsi. Dziś, tamci żołnierze kończą już swój trzyletni cykl szkoleniowy, a nowi dołączają do tej swoistej sztafety pokoleń.

 

 

Tym razem słowa ślubowania złożyło dwudziestu żołnierzy, w tym siedem kobiet. Pochodzą oni z całego województwa pomorskiego i będą służyć głównie w batalionach w Malborku i Słupsku. Za nimi intensywne szesnastodniowe szkolenie podstawowe, podczas którego zapoznawali się z podstawami wojskowego rzemiosła. Przed nimi szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające, które zakończy ten trzyletni cykl treningowy.

 

 

 

 

Osoby, które również chciałyby zobaczyć, jak wygląda sztandar wojskowy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio będą miały taką możliwość już w sobotę, 16 października br. o godz. 11. Wówczas, przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy placu Władysława Bartoszewskiego 1 odbędzie się uroczystość prezentacji sztandaru brygady lokalnej społeczności z Pomorza. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 PBOT

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.