Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw zaprasza na piknik z WOT Games i zespołem Enej.

Nowy Staw zaprasza na piknik z WOT Games i zespołem Enej. fot. UM Nowy Staw
Nowy Staw jako jedyne miasto w województwie pomorskim będzie gospodarzem pikniku rodzinnego WOT Games. Impreza z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej odbędzie się 26 września na polu koncertowym przy ulicy Bema. Na zakończenie wydarzenia wystąpi zespół Enej.

 

Na WOT Games zaprasza dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio oraz burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach. W programie są zarówno atrakcje dla dzieci, jak i dla dorosłych.

- W wojsku polskim dbałość o kondycję fizyczną jest na pierwszym miejscu, dlatego najważniejszą częścią tej imprezy będą wydarzenia sportowe pod nazwą  „WOT Games” - informuje 7 PBOT. -  Podczas zabawy będzie się można przekonać na przykład, jak daleko jesteśmy w stanie przepchnąć wojskowego quada, albo ile przeniesiemy worków z piaskiem czy skrzynek z amunicją. W strefie „Wspaniała dwunastka” przygotowano dwanaście konkurencji sportowych dla kobiet i mężczyzn do 18 roku życia w kategorii „rekrut” i dla osób pełnoletnich w kategorii „terytorials”.

 

 

Na uczestników, którzy do 26 września do godz. 9 zarejestrują swój udział w pikniku na stronie internetowej www.wotgames.wp.mil.pl, czeka 200 darmowych pakietów startowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody, medale i dyplomy.

 

 

 

 

Dzieci w strefie edukacyjno-zabawowej „Akademia Terytorialsa” będą mogły w przystępny sposób nauczyć się umiejętności żołnierskich, na przykład podstaw maskowania, wyszukiwania punktów orientacyjnych i nanoszenia ich na mapie, podstaw survivalu, czy szukania skarbów wykrywaczem metalu.

- Zapowiada się bardzo interesujące wydarzenie i jesteśmy dumni, że Nowy Staw jako jedno z szesnastu miast w Polsce zostało jego gospodarzem - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Dzięki 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mieszkańcy naszej gminy, ale też okolicznych miejscowości, będą mieli okazję obejrzeć z bliska wyposażenie polskiej armii i poczuć się jak żołnierz. Może to stanie się inspiracją i nową pasją dzieci. A nawet jeśli nie, to na polu koncertowym zostanie przygotowanych wiele innych atrakcji, w których warto wziąć udział, także w koncercie popularnego zespołu Enej. Serdecznie wszystkich zapraszam do Nowego Stawu.

 

 

 

 

Na miejscu będzie można zobaczyć wyposażenie i sprzęt wojskowy, z którego na co dzień korzystają pomorscy terytorialsi. Między innymi motocykle, quady, karabinki MSBS Grot, karabiny snajperskie, pistolety VIS 100, noktowizory, lornetki i wiele innych. Będzie można też porozmawiać z rekruterami WOT, oddać honorowo krew, zaszczepić się przeciwko COVID-19, spróbować wojskowej grochówki czy specjałów zdrowej żywności. Na polu koncertowym przy ulicy Bema znajdzie się również punkt narodowego spisu powszechnego.

 

 

Wszystkie atrakcje sportowo-wojskowe odbędą się w godzinach 11-16. Koncert zespołu Enej rozpocznie się po godzinie 16. Wstęp jest wolny.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.