Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kolejni ochotnicy zasilą szeregi pomorskich terytorialsów.

  • Wydanie nr 292/2021
  • 15 września 2021, 13:41
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Malbork. Kolejni ochotnicy zasilą szeregi pomorskich terytorialsów. fot. 7 PBOT
Kolejne wcielenie do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bramę koszar w Malborku przekroczy 36 ochotników.

 

W sobotę, 18 września br. odbędzie się kolejne wcielenie ochotników do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bramę koszar w Malborku przekroczy 36 osób, którzy rozpoczną szesnastodniowy kurs podstawowy lub ośmiodniowe szkolenie uzupełniające.

 

To już ósme wcielenie ochotników w szeregi pomorskich terytorialsów w tym roku. O godzinie 6 rano otworzą się bramy koszar jednostki wojskowej i tym samym rozpocznie się nowy rozdział ich życia. Tym razem szkolenie szesnastodniowe rozpoczną 22 osoby. Są to ludzie, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego z wojskiem, nie składali jeszcze przysięgi wojskowej. Pozostali ochotnicy to żołnierze rezerwy. Wracają do wojska w szeregi terytorialsów, aby swoim doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną wspierać funkcjonowanie tego piątego rodzaju sił zbrojnych. Służba ta pozwoli im pogodzić dotychczasowe życie zawodowe „z cywila” z terytorialną służbą wojskową.

 

 

Wśród ochotników jest 12 kobiet co pokazuje, że służba w WOT-ach cieszy się dużym powodzeniem wśród pań. Obecnie w strukturze Wojsk Obrony Terytorialnej 19% żołnierzy stanowią kobiety i jest to najwyższy taki współczynnik w rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, marynarce wojennej, siłach powietrznych, wojskach specjalnych i terytorialsach).

 

 

26 września br. podczas oficjalnych obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Warszawie, 7 Pomorska Brygada OT otrzyma swój sztandar. Uroczysta przysięga wojskowa po zakończeniu tego szkolenia będzie pierwszą z udziałem własnego pocztu sztandarowego. Wcielenie kolejnych ochotników będzie miało miejsce 2 października br. w batalionie w Słupsku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 PBOT 

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.