Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg: Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe. Zobacz wideo!

  • Wydanie nr 292/2021
  • 15 września 2021, 11:45
  • Zespół Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Elbląg: Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe. Zobacz wideo! fot. Fot. Jakub Sawicki
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Wczoraj (14.09) od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol.

Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych. Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22. nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Zobacz wideo

Zespół Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Monitoring
Monitoring 16.09.2021, 16:23
Zakrywać okna w domu bo już niewiadomo czego się spodziewać :D
Michał
Michał 15.09.2021, 21:34
Takie akcje policji przy użyciu drona nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze. Nie edukują kierowców oraz nie poprawiają bezpieczeństwa na drodze. Służą tylko i wyłącznie po to, aby obywatela ukarać. Nie po to ta służba została powołana. Nie po to by karać, a służyć społeczeństwu. Myślę że policja może wykorzystać te drony chociażby przy poszukiwaniach osób w lesie czy przy prowadzeniu czynności na miejscu wypadku (może trwałyby krócej). Poza tym rozumiem, że latała osoba do tego uprawniona oraz lot był zarejestrowany?