Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Mieszkańcy podziękowali za udane plony.

Nowy Staw. Mieszkańcy podziękowali za udane plony. fot. TvRegionalna24.pl
W niedzielę odbyła się msza dożynkowa w kościele pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, podczas której mieszkańcy gminy podziękowali Panu Bogu za udane plony, a rolnikom, sadownikom i ogrodnikom za trud i ciężką pracę oraz ich codzienne zmagania na roli.

 

Podobnie, jak w roku ubiegłym, uroczystości dożynkowe w gminie Nowy Staw odbyły się w kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła. Podczas dziękczynnej mszy dożynkowej w intencji rolników, mieszkańcy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne, obfite plony oraz sprzyjającą pogodę podczas zbiorów.

 

 

Po zakończeniu nabożeństwa rozstrzygnięte zostały konkursy organizowane przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, w których sołectwa gminy Nowy Staw podjęły się wyzwania i przygotowały wieńce dożynkowe, chleb i sołeckie dekoracje. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy uczestniczyło 11 sołectw, a w konkursie na dożynkowy chleb – 10. Burmistrz Nowego Stawu, Jerzy Szałach ufundował z tej okazji nagrody pieniężne.

Wręczone zostały również nagrody za konkurs na najpiękniejszą zagrodę oraz „Najpiękniejszą Wieś Pomorską”, którą w tym roku okazało się sołectwo Tralewo.


 

Zapraszamy na materiał wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.