Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policjanci podsumowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Wydanie nr 260/2021
  • 9 września 2021, 12:24
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która umożliwia obywatelom wskazanie policji występujących zagrożeń w otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Statystyka wskazuje, że tego roku w okresie wakacyjnym zgłoszeń naniesionych na mapę było 133. Policjanci potwierdzili 24 z tych zgłoszeń, z czego 6 zostało wyeliminowanych.

W przypadku zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na mapie zaznaczano takie kategorie, jak nieprawidłowe parkowanie w ilości 58 przypadków oraz przekraczanie dozwolonej prędkości w ilości 26 przypadków. Kolejną grupę zgłoszeń stanowiły takie kategorie, jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych w ilości 8, niewłaściwa infrastruktura drogowa, która została zaznaczona 7 razy oraz w 3 przypadkach miejsca niebezpieczne na wodach, w 6 przypadkach oznaczone jako pomyłka, głównie związana ze złym wyborem kategorii.
 

 

 

Każde zgłoszenie było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na mapie, a po ich potwierdzeniu eliminowali te zagrożenia. Policja przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym (interwencyjnym). W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.
 

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa: www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen

 

 

 

 

Informację przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.