Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Terytorialsi z całej Polski szkolą się na rzece Nogat.

  • Wydanie nr 260/2021
  • 9 września 2021, 10:36
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Malbork. Terytorialsi z całej Polski szkolą się na rzece Nogat. fot. 7 PBOT
Od poniedziałku przez cztery dni na rzece Nogat u podnóża zamku krzyżackiego w Malborku trwa szkolenie terytorialsów z całej Polski z eksploatacji łodzi saperskich i silników zaburtowych.

 

Każda osoba, która w ostatnim czasie spacerowała wzdłuż Nogatu w okolicach kładki dla pieszych mogła zaobserwować łodzie desantowe z żołnierzami na pokładzie, którzy doskonalili swoje umiejętności w obsłudze tego typu sprzętu.

W poniedziałek, 6 września br. w Malborku rozpoczęło się szkolenie terytorialsów z całej Polski zorganizowane przez Dowództwo WOT i 7 Pomorską Brygadę OT z eksploatacji łodzi saperskich i silników zaburtowych. Przez cztery dni żołnierze podzieleni na zespoły przyswajają sobie wiedzę oraz umiejętności obsługi tego sprzętu. Łącznie zostanie przeszkolonych około setki żołnierzy. Co ważne, nabyte przez nich umiejętności wojsko będzie wykorzystywało podczas działań typowo poligonowych, jak np. przeprawy przez przeszkody wodne, ale też w czasie działań kryzysowych, np. powodzi czy podtopień.

 

 

Uczestnicy szkolenia poznają charakterystykę techniczną tych łodzi, uczą się jak je transportować, przechowywać czy konserwować. Zdobywają wiedzę z zakresu manewrowania, cumowania, locji śródlądowej, znaków nawigacyjnych, ratownictwa. Zapoznają się z budową i działaniem silnika zaburtowego, ćwiczą podchodzenie do nabrzeża, pracę z wiosłami, manewrowanie przy użyciu silnika czy działanie na sygnał „człowiek za burtą”. Następnie wykorzystują tę wiedzę w praktyce wykonując zadania zlecone im przez instruktorów podczas pływania łodziami po Nogacie.

 

 

 

 

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służby 30 tysięcy ochotników. Jest to jedyny rodzaj sił zbrojnych w którym możemy pogodzić swoją dotychczasową pracę zawodową, naukę w szkole ze służbą w wojsku. Jeżeli też, chciałbyś w przyszłości brać udział w takich szkoleniach w ramach WOT skontaktuj się z naszym rekruterem. Na stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl odnajdziemy dane kontaktowe rekruterów przypisanych do powiatu, w którym mieszkamy i oni na pewno odpowiedzą na pytania dotyczące służby w WOT.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 PBOT

 

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.