Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych i kierowca na podwójnym gazie.

  • Wydanie nr 339/2021
  • 7 września 2021, 11:54
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych i kierowca na podwójnym gazie. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków, do których doszło w poniedziałek na terenie Malborka. Na przejściach dla pieszych zostali potrąceni dziecko i rowerzysta, a w kolizji auta ze skuterem kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić kogoś na utratę życia albo zdrowia.

 

W poniedziałek, 6 września br. około godziny 13.20 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. 17 Marca w Malborku. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 53-letnia kierująca Oplem chciała skręcić w lewo na parking nie upewniając się, że w tym czasie była wyprzedzana przez motorower i doszło do zderzenia. Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń, ale przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letni mężczyzna kierujący skuterem miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz przed sądem kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a mężczyzna za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

Do drugiego zdarzenia doszło parę minut przed godz. 15 ulicy Aleja Armii Krajowej w pobliżu szpitala. 51-letni kierowca Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa wchodzącemu na przejście dla pieszych 9-latkowi. Chłopcu natychmiast udzielili pomocy pracownicy szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badania mundurowych wykazały, że kierujący autem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

 

W tym samym czasie na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Sikorskiego został potrącony 52-letni rowerzysta. Kiedy mężczyzna wjechał na przejazd dla rowerów, kierująca Seatem nie ustąpiła mu pierwszeństwa i uderzyła w cyklistę, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Obrażenia 52-latka nie wymagały jego hospitalizacji i został zaopatrzony przez medyków na miejscu zdarzenia. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli dostępne monitoringi, żeby ustalić sprawczynię tego wypadku.

 

 

 

 

Miejmy oczy szeroko otwarte!

Pośpiech i nierozwaga spowodowały, że doszło do trzech poważnych zdarzeń drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci przypominają i apelują - zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br. pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

 

 

 

Nowe przepisy nie zwalniają jednak pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.