Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Wspomnienie powojennych mieszkańców Żuław – wkrótce Dzień Osadnika.

  • Wydanie nr 339/2021
  • 7 września 2021, 10:58
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • KulturaZapowiedzi
Nowy Dwór Gdański. Wspomnienie powojennych mieszkańców Żuław – wkrótce Dzień Osadnika. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Gmina Nowy Dwór Gdański wraz z Klubem Nowodworskim zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w VIII edycji święta wszystkich Żuławiaków – Dniu Osadnika.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 25 września br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30 na stacji kolei wąskotorowej, by wspólnie powspominać przodków, którzy odważyli się tuż po wojnie przyjechać na Żuławy, aby przywrócić je do życia.

 

- „W tym roku tematem naszego święta jest muzyka. Pierwsze zabawy, słuchanie polskiego radia dawały osadnikom poczucie normalności, odrobinę wytchnienia od ciężkiej pracy i codziennych trosk. Polska muzyka była źródłem dumy, radości i wzruszenia” - informuje organizator wydarzenia. - „Tak więc, oprócz stałych elementów naszego wspólnego święta, takich jak: przebieranie się w stroje osadnicze, rekonstrukcja przybycia osadników na Żuławy, wspólny przemarsz ulicami miasta czy złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym osadnikom żuławskim, będzie towarzyszyła nam wyjątkowa oprawa muzyczna. Tuż po przemarszu i pamiątkowym zdjęciu zapraszamy na występ Kapeli Osadniczej, tańce oraz wspólne śpiewanie piosenek z lat wojennych i powojennych”.

 

 

 

Inicjatorem i głównym organizatorem święta jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski. Co roku organizację wydarzenia wspiera Gmina Nowy Dwór Gdański, Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”, Żuławski Ośrodek Kultury oraz wiele żuławskich firm, organizacji, instytucji i osób prywatnych.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.