Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar budynku gospodarczego w Solnicy – raport nowodworskich służb mundurowych.

Pożar budynku gospodarczego w Solnicy – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 25 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. z owadami błonkoskrzydłymi (10 interwencji), wypompowywaniem wody z zalanych obiektów, usunięciem wiatrołomów oraz próbą samobójczą. Ratownicy zabezpieczyli mecz piłki nożnej, a także lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomogli innym służbom oraz kontrolowali wały przeciwpowodziowe. Gasili pożar balotu słomy, kartonów na poboczu oraz budynku gosp9odarczego w Solnicy. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

Insp. Piotr Wiśniewski, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim 2 września br. uczestniczył w zorganizowanych w Muzeum Stutthof w Sztutowie obchodach upamiętniających 82. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego.

 

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej odwiedziła najmłodsze dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej. Podczas wizyty policjantka rozmawiała z uczniami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i tłumaczyła, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

 

 

 

 

Pożar budynku gospodarczego.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 września br. w miejscowości Solnica. O godz 18.29 dyżurny SKKP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w obiekcie przez właściciela, podaniu jednego prądu wody w obronie na sąsiadujący obok budynek mieszkalny oraz trzech prądów wody w natarciu na budynek gospodarczy, co pozwoliło zlokalizować pożar. Następnie ratownicy w sprzęcie SODO przystąpili wewnątrz do dogaszania palącej się konstrukcji dachowej oraz wyposażenia budynku. Podali jeden prąd piany średniej na palący się pojazd. W trakcie prowadzonych działań, strażacy ewakuowali psa, którego po czynnościach ratowniczych nie udało się uratować. Po zakończonych działaniach sprawdzili cały budynek kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników oraz 2 zastępy OSP w sile 12 ratowników.

 

 

 

 

O bezpieczeństwie z przedszkolakami.

W czwartek, 2 września br. dzielnicowa z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej, asp. Aleksandra Hofmann spotkała się z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej. W trakcie wizyty policjantka rozmawiała z najmłodszymi o podstawowych zasadach, które obowiązują pieszych podczas poruszania się po drodze. Przypomniała również dzieciom o zachowaniu ostrożności i o tym, by zawsze się rozejrzeć, nim wejdziemy na jezdnię. Funkcjonariuszka podkreślała, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze. Policjantka mówiła także o innych zagrożeniach, które dotyczą najmłodszych. Na koniec funkcjonariuszka wręczyła maluchom kamizelki odblaskowe, odblaski oraz książki edukacyjne.

 

 

 

 

82 lata temu przyjechał pierwszy transport do obozu Stutthof.

Tegoroczne uroczystości upamiętniające 82. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego rozpoczęły się w czwartek, 2 września o godzinie 12 pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa, pod którym insp. Piotr Wiśniewski - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim złożył kwiaty. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP.

 

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański oraz sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.