Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwie osoby poszkodowane po dachowaniu w Dworkach – raport nowodworskich służb mundurowych.

Dwie osoby poszkodowane po dachowaniu w Dworkach – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 17 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. owadów błonkoskrzydłych (10 interwencji) oraz wypompowywania wody z zalanych obiektów oraz pożaru ścierniska. Ratownicy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, a także zabezpieczyli lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pomogli policji w oświetleniu miejsca zdarzenia. Jeden alarm okazał się fałszywy.

Kryminalni z nowodworskiej komendy zatrzymali 48-letnią kobietę podejrzewaną o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali utracony przedmiot. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do roku.

 


 

 

Przywłaszczyła sobie telefon komórkowy.

4 sierpnia br. nowodworscy policjanci zostali powiadomieni przez 28-letniego mężczyznę o kradzieży telefonu komórkowego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do utraty urządzenia wartego 700 zł doszło na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Kryminalni przystąpili do ustalania osoby odpowiedzialnej za popełnienie tego czynu.

We wtorek, 24 sierpnia br. kryminalni zatrzymali 48-letnią mieszkankę powiatu nowodworskiego, którą wytypowali podczas działań operacyjnych. W mieszkaniu kobiety mundurowi odnaleźli utracony telefon. Kobieta tłumaczyła się, iż telefon znalazła na jednej z ulic Nowego Dwory Gdańskiego. Odzyskane mienie trafiło do prawowitego właściciela. Konsekwencją czynu, którego dopuściła się kobieta, może być kara nawet do roku pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają!

Jeśli znaleźliśmy jakąś rzecz, to musimy ją oddać właścicielowi. Tak stanowi prawo! Kiedy sami nie jesteśmy w stanie ustalić właściciela znalezionej rzeczy, możemy z prośbą o pomoc zwrócić się do instytucji publicznych, takich jak: Policja, czy Biuro Rzeczy Znalezionych. W przeciwnym razie dopuszczamy się przywłaszczenia, które jest przestępstwem lub wykroczeniem, w zależności od wartości znalezionej rzeczy.


 

 

 

Dachowanie w Dworkach.

Do zdarzenia doszło w piątek, 27 sierpnia br. w miejscowości Dworek. O godz. 21.52 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Dworek doszło do dachowania samochodu osobowego, w wyniku czego dwie osoby zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na prośbę policji, strażacy oświetlili teren akcji w celu oględzin pojazdu. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 5 ratowników. Działania trwały 3 godziny i 7 minut.

 

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański oraz sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.