Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Za nami Dożynki Gminne 2021.

Gmina Miłoradz. Za nami Dożynki Gminne 2021. fot. TvRegionalna24.pl
Coroczne święto plonów to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu. Obchody tego święta przypadają w momencie, gdy pola pustoszeją, a praca na nich dobiega ku końcowi. To pora pełna dumy i radości z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy wszyscy mogą już odpocząć i myśleć o przyjemnościach.

 

W sobotę, 21 sierpnia br. mszą świętą dziękczynną w kościele św. Michała Archanioła rozpoczęły się tegoroczne uroczystości dożynkowe w gminie Miłoradz. Następnie uczestnicy przeszli barwnym korowodem na teren rekreacyjny, gdzie wszystkich serdecznie powitał wójt, Arkadiusz Skorek. Na jego ręce starostowie dożynek – Małgorzata Dawidowicz i Dawid Plackowski przekazali uroczyście dożynkowy chleb, z którym włodarz podzielił się z mieszkańcami gminy.

 

 

Wręczone zostały nagrody w kilku konkursach dożynkowych. Zdaniem komisji konkursowej najpiękniejszy wieniec dożynkowy wykonało sołectwo Gnojewo, najpiękniejszy chleb upiekło sołectwo Pogorzała Wieś, zaś najciekawsze stoisko promocyjne przygotowało sołectwo Miłoradz.

 

 

Prócz konkursów, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Serwowano lokalne specjały, a także wydano kilkaset porcji pieczonej wieprzowiny.

 

 

Na najmłodszych czekała darmowa strefa rekreacji z dmuchanymi zamkami oraz animacjami. Na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Malbork, finalistka programu telewizyjnego The Voice Kids Aleksandra Gwazdacz, coverowa formacja Enigma oraz gość specjalny zespół Cristo Dance. Dożynkowy wieczór zakończyła część taneczna, którą poprowadził DJ Moroz.

 

 

Zapraszamy na materiał wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.