Wydanie nr 331/2021, Sobota 27.11.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu pieszych - gmina otrzymała dofinansowanie.

  • Wydanie nr 331/2021
  • 5 sierpnia 2021, 11:42
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu pieszych - gmina otrzymała dofinansowanie. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Gmina Nowy Dwór Gdański otrzymała dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych.

 

W związku z tym, że samorząd nowodworski do programu mógł zgłosić jedynie dwie lokalizacje, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim zdecydowano się na poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego i ul. Warszawskiej.

 

 

 

Na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego planowane jest wykonanie nowego przejścia dla pieszych wraz z wyniesieniem płaszczyzny przejścia i oświetleniem na wysokości skrzyżowania z ul. Plac Wolności.

- „Poprawi to bezpieczeństwo pieszych oraz spowolni prędkość pojazdów samochodowych w centrum miasta” - informuje na swojej stronie Gmina Nowy Dwór Gdański. - „Jednocześnie przejście dla pieszych na wysokości sklepu Żabka zostanie zlikwidowane.

Przejście dla pieszych na ul. Warszawskiej (w pobliżu skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego) zostanie przebudowane wraz z doświetleniem i wykonaniem oświetlenia aktywnego.

 

 

 

 

Koszt całkowity inwestycji ma wynieść 158 139,00 zł, z czego dofinansowane zostanie 126 510,00 zł. Przed samorządem jeszcze przygotowanie procedury przetargowej.

- „Będziemy zgłaszali do dofinansowania kolejne przejścia dla pieszych na terenie miasta i terenach wiejskich. Trzymajcie kciuki!” - informuje samorząd.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.